Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Krycí plachty pro použití v interiéru a exteriéru: Jak je vybrat?

Zakrývací plachty najdou široké využití. Potřebují je majitelé rodinných domů se zahradou i ti, kteří mají chalupu. K čemu se hodí a jak vybrat tu pravou?

Krycí plachty ochrání váš majetek

Plachta se používá na zakrytí nejrůznějšího majetku proti rozmarům počasí, jako je slunce, déšť nebo vítr.

Krycí plachty lze použít na dřevo, zakryjete s nimi motocykl nebo auto, stejně tak s nimi spolehlivě schováte stroje na stavbě (míchačka či pískovačka), případně ji použijete i jako podklad pro samotnou stavbu. Zakrývací plachty se mohou hodit i v bytě při malování.

Stěžejním parametrem určujícím kvalitu produktu je jeho gramáž, od které se odvíjí odolnost i využití plachty.

Plachty s gramáží od 50 do 80 g/m2 jsou tenké, proto se hodí pro použití v interiéru například při zmíněném malování. materiál se nedoporučuje používat venku. Pakliže chcete celoročně využitelnou plachtu pro exteriérové uplatnění – měla by se vyznačovat silnější gramáží – více než 200 g/m2.. Deklarované rozmezí teplot pro použití tohoto výrobku činí od -40 do 60 ˚C.

Plachty jsou odolné a spolehlivé

Jsou-li plachty opatřeny stříbrnou vrstvou, chrání překryté předměty před vlivem slunečního záření. Některé modely jsou rovněž konstruovány jakožto nepromokavé.

Gramáž souvisí také s materiálem. Používá se nejčastěji odolný polyethylen, v některých případech se setkáte i s krycími plachtami z PVC. PVC plachty jsou odolnější, na druhou stranu musíte při větších rozměrech počítat s vyšší hmotností.

Právě rozměr by měl odpovídat individuálním potřebám konkrétního účelu. K výrobcem deklarované hodnotě je navíc v praxi vhodné připočítat nejméně 1 m navíc, abyste měli jistotu, že plachtou skutečně spolehlivě zakryjete to, co potřebujete

V rozměrech zásadněji limitováni nejste. Běžně se setkáte s provedením až do velikosti 15 x 20 m. V případě, že by vám běžně nabízené velikosti nestačily, můžete si nechat na zakázku vyrobit i plachty větší, včetně atypických rozměrů i tvarů.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*