Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Krása z Orientu: Čím jsou tolik výjimečné perské koberce?

perske_koberce

Perský koberec je jedinečným doplňkem interiéru. Jak vlastně poznat pravý koberec a kde si takový pořídit?

Pravý perský koberec je příjemný na dotek

Jako perský koberec označujeme takový koberec, který je vyrobený v Íránu a je ručně vázaný. Vyrábí se z vlněné nebo hedvábné příze.

Tyto koberce jsou charakteristické svými nádhernými vzory. Jsou dokonale nadčasové a i modernímu interiéru dodají punc luxusu a jedinečného kouzla Orientu. V místnosti je poté už vhodné volit jen uměřené doplňky v souladu s barevností koberce.

Motivy jsou velmi složité, často inspirované rostlinami. Podle vzoru dokonce poznáte, kde byl koberec utkán. Také bary nejsou voleny náhodně. Zcela typické je použití vínové, béžové, tmavomodré a zelené.

V čase na kráse nijak neztrácí, tyto koberce charakterizuje i dlouhá životnost. Nemusíte se o ně přitom nijak zvlášť starat. Ovčí vlna totiž obsahuje lanolin, který je hydrofobní, nepřitahuje tedy žádné nečistoty. Pravé koberce v čase neblednou, neboť se barví přírodními barvami. Jsou také mimořádně příjemné na dotek.

Kvalitní koberec se neobejde bez certifikátu

Dědí se proto z generace na generaci. Svým potomkům tak ostatně zanecháte i vysoce cenný odkaz. Pravý koberec má značnou hodnotu, která se v čase ještě zvyšuje.

Nakupovat je však nutné u seriózního obchodníka. Je pochopitelné, že atraktivita perských koberců vygenerovala i celou řadu umělých napodobenin, které se však s originálem užitnou hodnotou nemohou rovnat.

Značka Buchara nabízí širokou škálu pravých perských koberců v různém provedení a mnoha jedinečných vzorech. K dispozici jsou například koberce turecké, pakistánské či nomádské. Ke všem produktům je současně přikládán certifikát o původu. Máte tak záruku, že výrobek je pravý.

Na e-shopu Buchara si tak zaručeně vyberete originální koberec přesně pro vás. Pakliže byste se nedokázali rozhodnout, spolehněte se na profesionální rady týmu Buchara, který dokáže zhodnotit, jak se vybraný kus bude hodit k vám do interiéru. Stačí pouze dodat fotografii.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*