Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Kované ploty, vkusný doplněk každého domu

kovane-ploty

Plot je bezesporu velmi důležitou součástí našeho domova. Jak si vybrat ten správný a jakou výhodu má plot kovaný?

Plot, který zdobí a chrání

Kované ploty jsou moderní a působí v exteriéru velmi vkusně. Je možné je navíc i opatřit originálními prvky, které ještě zvýrazní jejich nevšední vzhled. Díky tomu se stanou doplňkem stavby a současně decentně zapadnou do svého okolí, kde nebudou nikterak rušit. Jejich estetickými přednostmi výčet výhod ovšem ani zdaleka nekončí.

Zakončení plotu pak nemá pouze funkci designovou (přestože i ta roli hraje), ale i bezpečnostní. Jestliže chceme nezvanému návštěvníkovi účinně zabránit, aby plot mohl překonat, zcela jistě je na místě zvolit zakončení do špičky. K vysoké míře zabezpečení přispívá i odolná konstrukce a celková pevnost plotu.

Jeho variabilita kovaný plot předurčuje do libovolného terénu. Takovýto plot lze umístit na jakýkoli pozemek. Montáž je bezproblémová a nezabere příliš času, což může být rozhodujícím kritériem pro ty, kteří zkrátka nechtějí kupříkladu čekat na to, než jim náležitě doroste plot živý.

Jak s plotem správně zacházet

Kovaný plot vyžaduje specifickou povrchovou úpravu žárovým pozinkováním, aby byl dostatečně odolný. Pakliže toto dodržíme, můžeme jeho životnost počítat na desítky let a zaručeně nám nebude korodovat.

V průběhu času jej přitom nemusíme už nijak udržovat, na rozdíl od plotu dřevěného, o který je nutné se patřičně starat a dvakrát ročně jej natírat. Degradovat nebude kovaný plot ani v exponovaných místech, kde dochází například k působení soli či výfukových zplodin z automobilů.

To, co nemusí vyhovovat úplně každému, je skutečnost, že plot neposkytuje úplnou ochranu před nežádoucími pohledy z okolí. Jde o nutnou daň za nenápadný minimalistický dojem, díky kterému dokáže takovýto plot přispět k optickému zvětšení prostoru. Nedostatek soukromí se někteří majitelé rozhodnou řešit vzrostlou zelení podél plotu, určitě se tak nejedná o nepřekonatelný problém.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*