Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Komu se hodí fotopasti? Lovcům, policistům i chalupářům!

V poslední době se skloňuje slovo fotopast. Odkud se vzalo? Fotografická past, automatizovaný fotoaparát, má za úkol na fotografii zachytit zvířata v jejich přirozeném prostředí. Rovněž ji využívají policisté, když potřebují identifikovat a usvědčit pachatele. Majitelé rodinných domů a rozsáhlých zahrad se bez ní neobejdou. Nezvaní návštěvníci nemají na jejich pozemku šanci!

Jak to funguje?

Technicky vyspělé zařízení je nutné instalovat v místech, kde se pozorovaný objekt, zvíře, zloděj, pytlák vyskytnou. Jakmile detekuje pohybový anebo infračervený senzor pohyb zvířete či pachatele, pořídí mechanismus fotografii. Při kontrole pořízených snímků se přijde na to, kdo prostor navštívil. Fotopasti se osvědčily při zkoumání vzácných, chráněných a plachých druhů zvířat. Je skvělé, že záblesky zvířata neruší. Poprvé využil princip fotopasti Frederik Walter Champion v Indii, kde namontoval na fotoaparát natažené dráty. Zachytil tak unikátní snímky tygra bengálského, leoparda indického, divokých psů dhoulů i medvěda pyskatého.

Všestranné využití hraje prim

Maskovaná fotopast zaznamená pohyb a následně pořídí snímek, a dokonce i video, o kterých se dozvíte pomocí MMS a e-mailu. Vše je uloženo na SD kartu. Fotopast je jako stvořená pro komfortní pozorování. Ihned padne do oka lovcům, myslivcům, včelařům, ornitologům, a dokonce pomůže odhalit pytláka, který v revíru řádí. Fotografická past umí spočítat zvěř a monitoruje chráněná hnízda.

Farmáři, ochranáři i včelaři budou nadšeni

Pořiďte si fotopast, která bez problémů zmonitoruje pohyb na určeném místě. Jistě vás osloví, že nepotřebuje elektrickou energii, dokáže pracovat na solární panel i baterky. Moderní zařízení pořídí snímky za jakéhokoliv počasí. Kvalitnější modely mají větší rozsah i dosah. Neviditelný blesk pro zvěř i lidi se postará o noční focení. Maskovaný design, výběr z mnoha rozměrů i jednoduchá instalace jsou jisté výhody.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*