Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Když domov voní dřevem

Roubenka je tradičním typem architektury a pro mnoho lidí splněným snem. Tyto stavby mají v konkurenci zděných domů stále své místo.

Domov, základ každé rodiny

V první řadě je nutné si ujasnit, jak váš budoucí domov má vlastně vypadat a projekt zároveň slouží i jakožto jeden z nejdůležitějších dokumentů pro budoucí stavební povolení či pro ohlášení. Pakliže jste si nechali původně vypracovat projekt na dům klasický, rozhodně to není problém. Projekt je možné přepracovat tak, aby byl nově dimenzován na dřevostavbu.

Projekt představuje tedy zároveň jakýsi prvotní předobraz plánovaného bydlení. V rámci výkresů jsou tak například již rozvrženy půdorysy jednotlivých podlaží. Z technické dokumentace si ale stále řada lidí o vzhledu stavby příliš dokonalou představu udělat neumí.

Proto je dalším krokem před započetím vlastních stavebních prací také vytvoření 3D vizualizace. Ta je vlastně jakousi virtuální prohlídkou všech místností a umožní i naprostému laikovi získat velmi přesnou představu o výsledku. Ujistíte se tak, že váš budoucí domov je skutečně to pravé.

Dřevostavby Bartoš, řemeslo a tradice

Moderní roubenky pod značkou Bartoš vznikají už od roku 1995. Tradice se v tomto jménu spojuje s moderními nástroji, díky nimž mohou vzniknout domy s nezaměnitelným rukopisem kvality a preciznosti.

Firma Bartoš se věnuje již téměř tři desítky let tesařské výrobě. Za tuto dobu nabyla nemálo zkušeností. Ty jsou společně s vysokou přesností a samozřejmě i kvalitně zpracovanou dokumentací nutností pro úspěšnou realizaci každé dřevostavby.

Moderní roubené domy vznikají dvěma různými způsoby. V první řadě hovoříme o klasickém systému. V takovém případě jsou obvodové stěny vytvořeny z masivních hranolů z rostlého cedru, lepené borovice nebo lepeného smrku. Druhou alternativu představuje tzv. sendvičový systém v kombinaci s izolací splňující parametry nízkoenergetické dřevostavby.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*