Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jaké chyby nejčastější děláme při výběru sedací soupravy?

Pořídili jste si konečně novou sedačku do obýváku a nějak to není ono? Nesedí velikostí, designem a celkově byste ji raději vrátili? Tak to udělejte a pojďte s námi zjistit, jaké chyby děláme při výběru sedačky nejčastěji. Pokud je budete znát, snáze se jim v budoucnu vyhnete.

Volíme nevhodný typ sedačky

Vždycky jste si přáli mít doma pohovku ve tvaru L? Ale co když se ke tvaru vašeho obývacího pokoje vůbec nehodí? V důsledku toho zabere sedací souprava spoustu místa a ještě více zmenší váš obývací pokoj. Máte už rozhodnuto o tom, jestli sedačku pěkně přišoupnete ke zdi anebo ji necháte stát uprostřed obýváku? I na tom při jejím výběru záleží. A často se stává, že doprostřed místnosti postavíme sedací soupravu, která se k tomuto účelu absolutně nehodí.

Nakupujeme a neměříme

Znáte to. Nachomýtnete se k výprodeji. Taková příležitost už se nebude opakovat. A koupíte sedačku, která se vám domů vůbec nevejde, jen proto, že byla za skvělou cenu. Při výběru nábytku se mnoho lidí také zaměřuje pouze na design, ale zapomíná na kvalitu. Vždy si přečtěte recenze a zkontrolujte materiály, jako jsou textilie a výplně, protože právě na nich záleží to, jak pohodlná a trvanlivá sedací souprava bude.

Vůbec to k sobě nejde

Design je ale hned po rozměrech další vlastností sedačky, nad kterou se zapomínáme pozastavit. Impulsivně ukážeme prstem na kousek, který se nám v obchodě líbí, ale neuvažujeme nad tím, jestli nám půjde ke zbytku vybavení. A tak si zase vezeme domů kousek, který nám k ničemu neladí. Tohle ani potahy nevyřeší. Přitom stačilo málo. Přemýšlet už v obchodě nad tím, jestli sedačka bude ladit s křesly, která už máme doma a jak si sedne s psacím stolem v pracovním koutku.

Další místo ke spánku?

Jezdí k vám často přátelé? Potřebujete pohovku, na kterou se snadno vejdou dvě osoby? Nebo možná tři? Nezapomeňte zkontrolovat hloubku sedáků a šířku opěradla. A také si ověřte, že je sedací souprava rozkládací. A při stěhování z menšího do většího nepodléhejte mýtu, že nepotřebujete úložné prostory navíc. Ty uvnitř sedací soupravy jsou vždy elegantně skryté, a přitom se toho do nich vejde tolik. Byla by škoda se o tuto možnost připravit.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*