Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak zařídit malou koupelnu?

koupelnovy nabytek

Bydlení v bytě skrývá určitá úskalí, jako menší dispozice sanitárních prostor. Zejména v panelákových bytech nebo věžácích jsou stísněné koupelny trochu výzva, hlavně co se dovybavení týče. Jak se dá s prostorem pracovat?

Využijte místo u stropu

Máte napůl vyhráno, pokud bydlíte v secesním domě s vysokými stropy. O to více místa máte k dispozici a lze jej využít. Jak? Pomohou vám dlouhé police, které můžete přivrtat v několika úrovních nad sebe. Police mohou sloužit k odkládání různých pomůcek, nejen drogérie a ručníků, ale také úklidových pomůcek.

Na větší police u stropu můžete umístit i potřeby pro děti, třeba dětskou vaničku a nočník.

Úzký koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek bývá většinou jednoduchý, ideálně uzavřený, aby se na věci v něm uzavřené nedostala vlhkost. Jedná se o textilie, jako jsou třeba ručníky nebo spodní prádlo, ale také o pomůcky, jako je vata, náplasti a další.

Skříňky v koupelně slouží k ukládání drogistických přípravků pro osobní hygienu (šamponů, mýdel, holení…) nebo úklid. Zvláště chemikalie s obsahem chloru nebo kyseliny by měly být stranou od přípravků pro osobní použití. K tomuto účelu se využívá skříňka pod umyvadlo. Pokud máte vyšší umyvadlo, nebojte se jít do vyšší skříňky, která má víc poliček a lze do ní vložit víc věcí.

Trh s malými koupelnami počítá, proto jsou běžně k dostání vyšší a úzké skříňky. Díky tomu je možné koupelnový nábytek stavět do výšky a šetřit tak plochou.

Zavěste skříňky na stěnu

Kromě poliček a skříněk můžete použít také skříňky závěsné na zeď. Jsou také uzavřené, a proto pouští dovnitř minimum vody. Můžete je přivrtat nad toaletní mísu, pračku nebo vanu. Skříňka může sloužit k věcem, které by neměly být v dosahu dětí, třeba léky nebo tekutina na čočky.

Skříňky tak nezávisle na zbytku prostoru vytváří uzavřenou ukládací plochu.

Použijte střízlivé barvy a doplňky

Malým prostorům nesvědčí křiklavé barvy a výrazné vzory. Volte barvy přirozené a světlé. Na podlahu nepokládejte tmavé koberce a dlažbu, protože tmavá podlaha podtrhne stísněnost prostoru.

Striktně byste se tohoto pravidla měli držet, pokud nemáte v koupelně okno a tím pádem přicházíte o přirozené světlo. Světlé barvy, jako je například béžová nebo světle šedá, prostor opticky rozšíří. Denní světlo můžete simulovat LED světlem nebo jinou bílou žárovkou.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*