Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vyčistit sedačku od skvrn

napinaci potah na sedacku

V běžném domácím „provozu“ se různým skvrnám na sedací soupravě nevyhneme. Jak je účinně vyčistit?

Vyzrajte na skvrny

Jestliže doma nemáte speciální čističe na čalounění, u vodou ředitelných skvrn to ještě není takový problém. Většina z nich pustí bez problémů, a to i ty, které mají pověst velice odolných nečistot, například pozůstatky po kávě. V mnoha případech vám účinně pomůže obyčejný saponát nebo žlučové mýdlo. Dobrou službu vám prokáže také prášek na praní.

Pozor, voda by měla být vždy studená, teplou vodou špínu zaperete hlouběji do tkaniny. Používejte jemný kartáč nebo bílý hadřík, abyste látku dále nerozedřeli nebo ji ještě navrch neobarvili.

Jestliže se vám podaří vytvořit skvrnu, která není vodou ředitelná, například od laku na nehty, situace je horší. Využít budete muset rozpouštědla. Pak je ale potřeba vyzkoušet nejprve čištění sedačky na méně viditelném místě, aby se vám nestalo, že špína pustí i s barvou původního čalounění.

Dejte své staré sedačce šanci

Platí také, že čím dříve stihnete skvrny vyčistit, tím lépe. Pokud je špína opravdu hluboce zažraná, velmi pravděpodobně vám na čalounění už zůstanou neodstranitelné skvrny. Potom ale ještě nemusíte přemýšlet, kde ušetřit na novou sedačku, situace se zachránit dá.

Pohovku ještě nemusíte vyhazovat. Stačí ji opatřit napínacími potahy DecoDoma. Tyto potahy jednoduše natáhnete na původní nábytek, který tak vypadá doslova jako nový. Napínací potahy zajistí snadnou renovaci nábytku, jsou cenově dostupné, a navíc s nimi elegantně změníte vzhled staré sedačky například v případě, že se rozhodnete místnost přemalovat, změnit styl zařízení a už se vám tak domů nehodí.

Potah na ni snadno navléknete a celou ji zakryjete, včetně područek. Pokud budete potřebovat, lze jej stejně snadno sejmout a dát do pračky. Praktickou údržbu oceníte zejména v rodinách s malými dětmi nebo domácími zvířaty.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*