Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat vhodnou matraci

pruzinove-matrace

Dobrá matrace je základem kvalitního spánku. Jak si vybrat tu správnou, abychom se ráno budili dobře vyspalí?

Tvrdost jako základní parametr

Kvalitní matrace by měla být vybraná na míru konkrétnímu uživateli. A to především v závislosti na věku, tělesné hmotnosti a zdravotním stavu. U matrace totiž rozhoduje především to, zda je měkká nebo tvrdá.

Univerzálně odpovědět na to, která matrace je přiměřeně tuhá, nelze. Pružinové matrace mohou více vyhovovat všem, kteří si subjektivně potrpí na tužší podklad na spaní. Naopak nejrůznější typy pěn více vyhovují lidem, kteří jsou subtilnější tělesné konstituce, případně trpí zdravotními problémy, například s klouby. Což jde ruku v ruce rovněž i s věkem.

Jak poznat, že jste si skutečně vybrali správnou tuhost? Vhodně vybraná matrace poskytuje adekvátní oporu páteři a udržuje ji v přirozené poloze. Páteř není vleže nijak vychýlená a udržuje se v rovině. Proto výběr tvrdosti matrace také ovlivňuje poloha při spánku, tedy rozhodovat bychom se měli i podle toho, zda preferujeme spánek na boku, zádech či na břiše.

Matrace podle dalších vlastností

Dále je při nákupu materiálu nutno zohlednit i další případně požadované vlastnosti, které souvisejí s konkrétní materiálem. Přejeme si například, aby byla námi zvolená matrace vhodná pro alergika? Široká škála moderních materiálů zahrnuje například biopěnu, která je vysoce šetrná pro citlivé osoby.

Materiál matrace je navíc potřeba vybrat i s ohledem na rošt, který máme k dispozici. Pružinové matrace můžeme položit i na pevnou desku, kterou stále spousta lidí ve svém lůžku má. V případě, že si nechcete nebo aktuálně nemůžete kupovat laťový či lamelový rošt, jsou pro vás pružiny řešením.

Je vaše stará matrace nevyhovující z hlediska svých vlastností, z pohledu hygieny je však ještě v pořádku a zbavovat se jí tedy nechcete? Užitné vlastnosti lůžka umí zlepšit krycí matrace. Ta se položí na původní matraci, čímž ji dlouhodobě chrání před znečištěním a opotřebením. Tu pravou matraci si zaručeně vyberete u značky Matex.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*