Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat stavební materiál a nespálit se?

cihly stavba stavebniny

Všichni ti, kteří se chystají stavět, stojí před poměrně náročnou volbou. Jak se zorientovat v široké nabídce stavebního materiálu na trhu?

Základní stavební materiály

Cena by zcela jistě neměla být klíčovým faktorem. Na cenu hrubé stavby mají materiály přirozeně vliv. Neměli bychom ale za každou cenu šetřit, rozhodně se zaměříme hlavně na vlastnosti jednotlivých produktů a na jejich využitelnost vzhledem k účelu stavby a podmínkám, v nichž bude fungovat.

Například zdicí materiály už v moderní podobě vždy splňují technické normy z hlediska tepelné ochrany, samozřejmě ale i tak si zateplení zvolit můžeme. Tepelnou izolaci většinou zajišťuje polystyren. Nejčastěji se staví z pálené cihly a pórobetonu.

Zejména pálená cihla se právě může chlubit výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, nicméně každý materiál má svoje specifické výhody i nevýhody. Obecně se pak dále doporučuje si od jednoho výrobce vybrat nejen základní zdicí materiál, ale také lepidlo nebo maltu a fasády a omítky. Výrobce vám totiž pak garantuje správnou funkčnost celého systému.

Zapomenout společně s hrubou stavbou nesmíme ani na realizaci prostoru venku, tj. většinou plot, dále také parkovací stání, chodník nebo terasa. Uplatnění u těchto ploch většinou nalezne betonová dlažba, zejména kvůli vysoké odolnosti.

Řešení interiéru

Pro dokončení interiéru si pak většina stavebníků volí systém tzv. suché výstavby, kde se minimalizují mokré procesy. Dělicí příčky ze sádrokartonu vyžadují na vyschnutí tmelu či lepidla pouze jeden den. Výhodou je i jejich subtilnost, čímž se ušetří užitná plocha.

Standardně pak současně se zděním vnitřních příček probíhá i osazování zárubní. Místo ocelových se v současné době již častěji setkáte se zárubněmi obložkovými. V případě rekonstrukce lze samozřejmě zárubně osadit i dodatečně.

Stavebniny BigMat nabízejí na své kamenné pobočce i na e-shopu široký sortiment stavebního materiálu pro dům i zahradu, dále také řezivoStavebniny zajišťují vlastní dopravu materiálu. Na kamenné prodejně v Praze-Libni můžete využít rovněž služby míchacího centra.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*