Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat správnou matraci

Dobře se vyspat je naprostý základ pro jakoukoli další činnost, které se během dne budete věnovat. Proto je nutné si pořídit kvalitní matraci. Jak takovou poznat?

Tvrdost a materiál aneb základní vlastnosti matrace

Stát budete hlavně před rozhodnutím, jestli si zvolit matraci měkkou nebo tvrdou. Do značné míry to záleží na vašem subjektivním pocitu. Někomu se na tvrdším zkrátka spí lépe. Obecně lze říci, že měkkou matraci lze doporučit dvěma typům uživatelů.

Jednak jsou to ti s nižší tělesnou hmotností, typicky tedy ženy. A jednak všichni ti, kteří mají určitý zdravotní problém. Bolí vás svaly, klouby nebo trpíte na proleženiny? Měkká matrace vám bude vyhovovat, protože nevytváří žádný tlak proti tělu.

S tvrdostí pak souvisí i výběr konkrétního materiálu. Na současném trhu jsou dostupné různé druhy pěn (studená, viscoelastická nebo PUR pěna), matrace latexové, gelové anebo tzv. taštičkové, které jsou v podstatě moderní obdobou tradičních matrací pružinových. Materiálů je skutečně mnoho, trh s matracemi se prudce vyvíjí. Aktuálním trendem jsou třeba biomatrace, při jejíž výrobě se užilo výhradně rostlinných olejů. Její pořízení udělá radost všem vyznavačům udržitelnosti a ekologie.

Další kritéria při výběru

Při výběru matrací zohledňujeme také další kritéria: Potřebujeme snímatelný potah, který se dá vyprat? Požadujete matraci pro alergika? Myslete i na to, zda máte rošt a bude vás nějak limitovat při výběru anebo si obě součásti teprve koupíte společně. Rozměry matrace se přirozeně budou odvíjet hlavně od rozměrů roštu, potažmo celé postele. Obecně se také doporučuje minimální tloušťka matrace alespoň 15 cm. Potom se tak rychle neproleží.

Každý výrobek má svoje konkrétní vlastnosti a nedá se říct, že by byl lepší než jiný, záleží především na tom, co od něj požadujete. Proto je vhodné jít vybírat tam, kde mají k dispozici dostatečně široký sortiment a jsou schopni vám pomoci se v něm zorientovat. Velký výběr luxusních i zdravotních matrací najdete na webu Značkové spaní.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*