Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat sedací soupravu

Jak vybrat sedací soupravu
Zařizujete si nové bydlení nebo váš obývací pokoj volá po rekonstrukci? Bez nové sedací soupravy se neobejdete. Jak si vybrat tu správnou?

Odolnost a pohodlí nade vše

Vzhled v tomto případě není úplně prvořadý, přestože je to první, co můžeme začít posuzovat. U sedací soupravy je zásadní i aspekt pohodlí a kvality. Pohodlí se odvíjí od toho, zda je sedací část adekvátně hluboká. Zároveň by měla být spíše měkká a nízká. Vyšší sedačky ocení hlavně ti, jimž se hůře vstává, třeba starší lidé.

Zásadní je i volba potahového materiálu, a to nejen z hlediska vzhledu. Především je zapotřebí zohlednit praktičnost a snadnou údržbu. Potahová látka má být přiměřeně pevná, hustá a na sedačce bychom měli najít minimum švů. Odolnější alternativou je pak pravá kůže. Při jejím pořízení musíte ale počítat s vyšší částkou.

Celkovou životnost sedací soupravy neurčuje jen to, co vidíte na povrchu, ale především to, co se nachází uvnitř. Obvykle se konstrukce sedaček vyrábějí z levnější dřevotřísky. U odolnějších modelů se potkáte s konstrukcí z kovu. Nevýhodou je, že jsou o něco dražší.

Aby sedačka zapadala

Velice důležité je při nákupu zohlednit také celkový prostor, který máme k dispozici. Rozměrné sedací soupravy do U jsou vhodné do větších obývacích pokojů. Přestože poskytují dostatek místa a jsou maximálně pohodlné, je potřeba pamatovat na to, abychom se v místnosti mohli volně pohybovat. Přeplněný pokoj navíc nepůsobí dobře ani na pohled.

Rovněž nemusejí být sedačky určeny pouze na sezení. Rozkládací sedací soupravy jsou vhodné i na příležitostné spaní, například pro návštěvy. Majitelé malých bytů ocení také úložný prostor, kam se vejdou například sezónní věci.

Designové provedení není kritériem zanedbatelným. Vzhled sedací soupravy volíme podle toho, co se nám líbí i na základě ostatních prvků v interiéru a jejich celkového sladění. Zamyslete se nad tím, jestli vás módní sedačka, ze které jste momentálně nadšení, brzy neomrzí a nebude lepší sáhnout po klasickém provedení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*