Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat obývací stěnu, aby se stala chloubou pokoje?

obyvaci-sestava-nevada

Pokud jste se pustili do rekonstrukce interiéru, zřejmě nevynecháte ani obývací pokoj. Sice se v posledních letech upouští od klasického nábytku, neboť do světa bydlení stále více proniká minimalismus, ale i tak někteří jedinci nedají na obývací stěnu dopustit. Jestliže plánujete výměnu staré mohutné obývací stěny za novější a elegantnější model, měli byste se držet několika následujících rad.

Hlavním centrem každé domácnosti je obývací pokoj, neboť se v něm setkáváte s ostatními členy a hostíte v něm také návštěvy. Pokud sáhnete po správné obývací stěně, stane se chloubou prostoru a vtiskne mu punc ojedinělosti. Důležité však je myslet na to, aby ladila s ostatním vybavením.

Jak postupovat při výběru?

Obývací stěnu můžete vybrat na základě několika vlastností a parametrů. V první řadě byste si měli ujasnit, zda prahnete po uceleném dojmu, nebo necháte propustit do místnosti extravaganci a zvolíte spíše nevšední až exotickou variantu. Samozřejmě co člověk, to jiné představy a vkus, a proto je nesmysl kupovat něco jen proto, že to má váš soused. Stejné rady byste se měli držet i při výběru nábytku do ložnice a dalších místností.

V případě, že máte propojený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, měli byste se držet současného vybavení, abyste pořídili obývací stěnu ve stejné uniformě. Od extravagance dejte raději ruce pryč, neboť by celý prostor působil kýčovitě a chaoticky.

Dále by vás u obývací stěny měla zajímat její velikost, ať už šířka, výška či hloubka. Je nesmysl mít obývací stěnu přes půlku pokoje, protože by pak působil příliš stíněně.

Nezapomeňte na funkční stránku

V neposlední řadě je nezbytné zaměřit se na funkčnost obývací stěny. Potřebujete dostatek úložných prostorů, nebo vám stačí jen verze složená z televizního stolku a několika poliček? Zamlouvá se vám uzavřené provedení, či se nebráníte ani proskleným vitrínám?

Jestliže sháníte nábytek za atraktivní ceny, ať už do obývacího pokoje, nebo dětský nábytek, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu LUMAX.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*