Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vybrat dětský nábytek

detsky nabytek

Nábytek do dětského pokoje musí být kvalitní, odolný a zároveň víceúčelový. Podle čeho si vybrat ten nejlepší?

Jaký nábytek pořídit do dětského pokoje

Do dětského pokoje patří nábytek, který je zdravotně nezávadný a zároveň vyrobený z kvalitních materiálů. Základem je zejména postel, která by měla být rostoucí. Osvědčeným mechanismem je tzv. stavebnicový systém. Kromě odolného rámu je nezbytné vybrat dětem i vhodnou matraci. Ta by měla být položená volně, aby se dala posléze vyměnit.

Batolatům stačí pouze komoda na uložení drobností, starší děti potřebují více nábytku. Zejména se neobejdete bez psacího stolu a židle. Stůl by měl disponovat dostatečně velkou pracovní plochou s dobrým osvětlením. Opět je vhodné sáhnout po rostoucím nábytku.

Děti využijí také úložné prostory, a to jak na hračky, tak také na oblečení. Mělo by jich být dostatek, ale není vhodné jimi dětský pokoj zcela zahltit tak, aby dětem nezůstal žádný volný prostor na hraní a další aktivity. Preferujte spíše uzavřené prostory, v otevřených poličkách se na rozdíl od skříněk více drží prach. Uzavřené skříňky jsou také méně náročné na udržování pořádku, neuspořádané věci nejsou tolik vidět.

Co by měla splnit konstrukce dětského nábytku

Významným kritériem pro výběr dětského nábytku je také bezpečnost. Nábytek do dětského pokoje samozřejmě musí splňovat požadované normy. Měl by být dostatečně pevný, což se týká i použitého spojovacího materiálu.

Coby základ je nejvhodnější přírodní dřevo. Masiv je velmi pevný, takový dětský nábytek přetrvá i několik generací. A zároveň je dřevo zcela zdravotně nezávadné. Z hlediska bezpečnosti lze za nevhodné považovat vitríny či jiné skleněné prvky.

V případě, že se z finančních důvodů rozhodnete nezvolit přímo masiv, sáhněte po laminu. Vzhledem se jedná o dokonalou, ale znatelně více ekonomickou napodobeninu dřeva s podobnými vlastnostmi. Zároveň vás pak nebude příliš mrzet výměna nábytku, až dítě v pozdějším věku již původní nábytek omrzí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*