Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak si vybrat zahradní techniku

HUSQVARNA zahradni technika

Orientovat se na rozsáhlém trhu se zahradní technikou může být poměrně náročné. Jak si vybrat správně, co se vyplatí si pořídit a co ne?

Jak si vybrat traktor nebo křovinořez

V první řadě se musíte orientovat podle velikosti zahrady. Jen málokdo by chtěl stovky metrů čtverečních sekat s běžnou sekačkou. Pak nastupuje šikovný zahradní traktor, případně také rider. Ten vám ušetří mnoho námahy i času.

Traktor je potřeba vybírat v první řadě podle tzv. šíře záběru. Ta bývá v rozpětí 80 až 140 cm. Tento parametr určuje, zda se vám budou velmi dobře sekat i rozsáhlejší plochy. Pokud navíc vlastníte velmi členitý pozemek, zaměřte se na zařízení s malým poloměrem otáčení. Velmi důležitý je též motor, určitě platí, že velká šířka záběru vyžaduje motor dvouválcový. Od výše zmíněného rideru se traktor liší v tom, že trávu umí také sbírat.

Pokud je váš pozemek velmi nepravidelný, ve vašem arzenálu se zahradní technikou by neměl scházet ani kvalitní křovinořez. Vždy má smysl si vybrat produkty od kvalitních a ověřených výrobců. Jednoznačnou stálicí na trhu je značka Husqvarna.

Co s rostlinami na zahradě

Jestliže občas potřebujete prořezat stromy, případně si také chystáte menší množství dřeva na otop, zcela určitě je nutným pomocníkem také motorová pila. V takovém případě volte přístroj v tzv. hobby kategorii, svým výkonem bude určitě dostačovat. Profesionální modely disponují vyšším výkonem (zpravidla více než 4,5 kW), pro běžného chalupáře jsou však velmi drahé, stojí i desítky tisíc.

Kdo má na zahradě jakékoli rostliny, využije také zahradnické nůžky. Základní rozlišení je na tzv. kovadlinkové a dvoubřité. Dvoubřité nůžky se hodí spíše na květiny nebo na čerstvé dřevo. Druhý typ je doporučován na dřevo, které je už vyzrálé, tvrdé a suché. V závislosti na tloušťce si pak zvolíme příslušnou velikost nůžek. S většími větvemi si poradí lépe a my si usnadníme námahu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*