Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak si vybrat správně vchodové dveře? Na slovíčko s odborníky

vchodove-dvere-venkovni-erkado

Venkovní vchodové dveře jsou tím prvním, co uvidí každý příchozí u vás doma. Jak si vybrat ty správné, aby nám sloužily dobře?

Bezpečnostní dveře nebo obyčejné vchodové dveře?

Zda si koupit bezpečnostní dveře, to je samozřejmě svobodnou volbou každého majitele nemovitosti. Dá se ale říci, že odborníci to minimálně u rodinných domů doporučují. Trvají na nich zpravidla i pojišťovny, pokud vám mají vyplácet plnění. Vědět bychom měli zejména, že tyto dveře se rozdělují do bezpečnostních tříd.

Ty se značí zkratkou RC od 1 do 6. V praxi se většinou instalují dveře ve třídě 2 až 4. Platí, že ve stejné třídě bychom si měli pořídit i kování a vložku. Současně by dveře měly být opatřeny i certifikátem, který potvrzuje splnění evropských norem a skutečné vlastnosti výrobku.

Kromě samotného faktu ochrany vás i vašeho majetku oceníte i to, že bezpečnostní dveře mají vzhledem ke své konstrukci dobrou schopnost hlukové izolace. O tomto aspektu je nutné přemýšlet z pohledu toho, zda potřebujeme vchodové dveře do domu či do bytu. V domě budou vhodnější vchodové dveře venkovní s tepelnou izolací. Jinak mezi dveřmi pro byt nebo rodinný dům rozdíl není.

Pochopitelně je dobré si uvědomit, že si za bezpečnostní dveře si musíte připlatit. Částka se může vyšplhat i na několik desítek tisíc. Kdo má tedy striktně omezený rozpočet, bude volit klasické vchodové dveře.

Vhodný rozměr dveří

Standardní šířka dveří je 80 a 90 cm. Méně často se objevují dveře v šířce 70 cm. V některých nemovitostech však mohou být rozměry také atypické. Ty je nutné nechat si případně od výrobce udělat na míru. A pozor, chceme-li zjistit šířku správně, musíme správně změřit zárubně, tedy v nejužším místě.

Výška je většinou u sériově vyráběných dveří jednotná, a to 197 cm. Atypické míry se řeší opět individuálně u konkrétního výrobce.

Materiál dveří

Materiál je podstatný z hlediska praktičnosti, ale i designu. I zmiňované bezpečnostní dveře lze samozřejmě navrhnout tak, aby vypadaly vkusně.

Vysoké estetické nároky rozhodně splní pouze dveře dřevěné. Pamatujete ale na jeho údržbu. Speciální nátěr, který dveře ochrání, je vhodné opakovat minimálně po pěti letech. Pokud se nám povede dveře mechanicky poškodit, je nezbytné takové místo správně ošetřit, a vyhnout se tak nebezpečí vniku vzdušné vlhkosti.

A pozor, dokonce i Venkovní vchodové dveře mohou být částečně prosklené, na jejich vlastnostech to nic nemění. Pokud se nám tento typ líbí nebo jej požadujeme proto, abychom na chodbu vnesli více světla, nic nám v jeho zakoupení nebrání.

Stále nemáte jasno, jaké dveře vybrat?

Zorientovat se v rozsáhlé nabídce na trhu může být pro laika velmi těžké. Rozhodně je na místě se o vhodných parametrech poradit přímo s odborníky. Nejlepších rad se vám dostane u výrobce. Proto se neváhejte obrátit na specialisty ve společnosti ERKADO CZ. Výrobou a prodejem dveří se tato společnost zaobírá již více než tři desítky let. Ty pravé dveře tak ochotně najde i pro vás. Pokud dveře, tak ERKADO.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*