Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak si poradit s ucpaným odpadem a nefunkční kanalizací?

cisteni-kanalizace-a-domovnich-odpadu v praze

Ucpaný odpad či nefungující kanalizace je nepříjemným problémem, který může potkat kohokoli. Jak takovou situaci účinně řešit?

Jak řešit ucpaný odpad svépomocí

Ucpaný odpad se může vyskytnout kdekoli – ve vaně, v umyvadle i ve sprše. V zárodku máte určitě šanci vyřešit situaci sami. Ve většině domácností se najde gumový zvon, který je pro podobné případy neocenitelným pomocníkem.

Podstatou práce s ním je vytvoření tlakového rázu, který pomůže s uvolněním ucpávky. Tou mohou být zbytky jídla, tuk nebo třeba vlasy. Zejména pokud máte na odpad napojenou myčku nebo pračku, pravděpodobně narazíte na usazeniny tvořené tukem a mastnotou.

Pokud zvon nepomůže, čeká vás rozborka sifonu, případně také výměna těsnění. Jestliže ani to situaci nevyřeší, můžete ještě pro odstranění ucpávky vyzkoušet instalatérské pero. Nemálo lidí si vzpomene také na chemické přípravky, které jsou na čištění odpadů běžně dostupné v drogerii. Jak ale upozorňují profesionální instalatéři, jejich použití není zcela bez rizika. Hrozí totiž poškození potrubí.

Kdy volat instalatéra

V mnoha případech tak bude rozumnější se jejich použití přece jen vyhnout a raději si při přetrvávajícím problému zavolat odborníky. Specializovaná firma dokáže zajistit efektivní čištění odpadů a kanalizace i v závažnějších případech, kdy už si pouze domácími prostředky poradit nedokážete.

Zároveň disponuje kamerovým systémem a je tedy schopná provést revizi potrubí a vyhodnotit jeho stav. Typickou závadou na kanalizaci například bývají prorůstající kořeny stromů. Jestliže je nutné realizovat celkovou rekonstrukci, odborníci vám také navrhnou vhodnou metodu.

Společnost Herčík a Kříž nabízí čištění odpadů v Praze a okolí, a to včetně havarijních případů. S výkonnou technologií lze realizovat čištění všech typů profilů, a to již v rámci prvního výjezdu. Po telefonu Vám rádi poradí a domluví si s vámi termín na čištění kanalizace v Praze.

Jak si poradit s ucpaným odpadem a nefunkční kanalizací?
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*