Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak si poradit s prachem a skvrnami na kobercích?

Koberce jsou i v dnešní době jedním z nejvyužívanějších druhů podlahových krytin. Oblíbené jsou zejména pro velkou nabídku druhů a designů, ale také díky příjemnému pocitu při došlápnutí. Na druhou stranu jsou ale nejnáročnější z hlediska údržby. Zatímco většinu ostatních podlah stačí jen utřít od prachu, nečistot nebo rozlitých tekutin a roztoči se v nich neusazují, údržba koberců je mnohem složitější. Zejména pokud chcete, aby vaše podlaha byla i po delší době stejně krásná, jako když jste ji pokládali.

Ani pravidelné vysávání nestačí 

Pravidelné vysávání (v ideálním případě každý den), je základním krokem údržby a čištění koberců. Klasické domácí vysavače si ovšem neporadí se vším. Většinou vysávají jen povrchové nečistoty a prach. Alespoň 2x za rok je zapotřebí provést hloubkové čištění. Nečistoty a prach se usazují uvnitř vláken koberce. Ten tak ztrácí svou původní krásu a je náchylnější k výskytu roztočů. Jak hloubkově čistit koberce?

pekne-bydleni.cz_uklidplecity_cz_02

Ideálně profesionálními stroji! 

Strojové čištění koberců dosahuje nejlepších výsledků. Pokud se tedy využívají skutečně profesionální stroje. Pořizovací hodnota takových strojů je několik desítek tisíc Kč, což je pro běžné zakoupení do domácnosti příliš mnoho. Ve specializovaných půjčovnách si je ale můžete zapůjčit na den nebo 2, podle potřeby. Jestli ale nemáte s ovládáním takového stroje potřebné zkušenosti, výsledek nemusí být dokonalý. Nejjistějším řešením je, když si na čištění podlah a koberců pozvete úklidovou firmu.

pekne-bydleni.cz_uklidplecity_cz_01

Propojení techniky a zkušeností

Vybírejte zkušené firmy s tradicí. Právě propojení kvalitní úklidové techniky a zkušeností dokáže zajistit dokonalý výsledek. To platí nejen pro čištění koberců, ale pro všechny úklidové práce při čištění domácností i kanceláří.

Pokud máte jen malé skvrny od jídla nebo od pití a chcete se jich účinně zbavit, 4 tipy na domácí čištění skvrn na kobercích najdete ZDE.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*