Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak prodat byt a co vše s tím souvisí?

jak prodat nemovytost za nejvyssi cenu

Prodej bytu s sebou přináší některé povinnosti. Co všechno je potřeba zajistit a jak dosáhnout toho, aby se byt v krátkém čase prodal úspěšně?

Chci prodat nemovitost

Cena je v případě realitního trhu určujícím faktorem. Platí, že prodávající chce prodat byt za částku vyšší, kupující by naopak koupil rád levně. Příliš nízká cena znamená, že prodejce však bude finančně tratit, naopak vysoká cena obvykle předznamenává, že se byt či dům nepovede prodat nijak rychle.

Odhad nemovitosti můžete realizovat více či méně realisticky svépomocí, realitní kancelář však obvykle disponuje relevantním množstvím podkladů, z nichž určí tržní cenu adekvátní tomu, aby prodávající neprodělal a zároveň nemovitost nezůstala prakticky neprodatelná.

S realitkou nebo bez ní

Realitní kancelář za tímto účelem spolupracuje s kvalifikovanými odhadci, kteří mají příslušnou odbornost v podobě vzdělání, a to technického či ekonomického směru, případně také státními akreditovanými certifikáty.

Ačkoli se mnozí majitelé brání prodávat svou nemovitost bez realitní kanceláře, faktem zůstává, že provize realitní kanceláři je odměnou za odvedenou práci, kterou byste jinak museli zvládnout sami. Budete celému procesu muset věnovat násobně více času.

Mnohdy navíc jako v případě citovaného odhadu ceny nemovitostí nemají samotní prodávající jako laici v oboru dostatek zkušeností nebo relevantních informací, které by jim umožnili celý proces snadno zvládnout. V konečném důsledku tak může prodej bez realitky znamenat jen zbytečné komplikace.

Když se prodej podaří

Ostatně úspěšný prodej nemovitost je mnohdy teprve počátek celého jednání. Realizovat je pak potřeba návrh na vklad do katastru nemovitosti a vyřešit také daňovou povinnost. Prostředky získané z prodeje nemovitosti se totiž posuzují jako váš příjem a ten podléhá dani z prodeje nemovitosti.

Výkup nemovitosti jako další možnost

Jak je patrno, prodej nemovitosti tak vyžaduje značné množství času. V případě, že si nemůžete dovolit čekat, ještě se lze uchýlit k tzv. výkupu nemovitosti za hotové, kde se můžete k penězům dostat prakticky ihned.

Zdroje: 
https://www.maxima.cz/blog/bez-realitky-na-co-si-dat-pozor-pri-prodeji-bez-realitni-kancelare/
https://www.maxima.cz/blog/vykup-nemovitosti-vykup-domu-a-bytu-za-hotove/
https://www.maxima.cz/blog/odhad-nemovitosti-proc-se-ceny-lisi-a-jak-se-v-nich-vyznat/

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*