Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak probíhá odstranění graffiti pod taktovkou profesionálů?

Představte si, že se vrátíte domů z práce a na uvítanou vás uhodí do obličeje posprejovaná fasáda. Nemá přitom smysl hledat viníka. Pokud inkriminované místo nemonitorovala kamera, šance je minimální. Mnohem důležitější je váš postoj k nápravě. Pouhé odstranění nevyřeší zásadní problém – co když se vandal vrátí a pomaluje váš majetek znovu?

Pachatelem nemusí být puberťák. Některé „umělecké“ počiny pochází z rukou seniorů. Obvykle jde o důsledek vleklých sousedských sporů. V takovém případě je vhodné zvážit ochranu povrchu speciálním antigraffiti nátěrem.

Odstraněním svépomocí můžete vše zhoršit

Prvním krokem je samozřejmě důkladné vyčištění povrchu. Odborníci z firmy AXIOM REAL, která zajišťuje odstranění graffiti Praha, však varují před neodborným vyčištěním pomocí hadříku a ředidla. A to jednoduše proto, že laik jen stěží odhadne, jaký typ ředidla skutečně zapůsobí. Zkušený technik obvykle nemá s určením použité barvy problém.

pekne-bydleni.cz_graffiti_cz_01

Při pokusu o překrytí novou vrstvou barvy, pravděpodobně nastane to, že pigmenty opět vylezou. Nechcete-li riskovat, že neodborným čištěním barvu akorát rozmažete, obraťte se na některou ze specializovaných firem. AXIOM REAL si poradí se všemi typy povrchů a dokáže odstranit barvu od spreje, speciální fixy i malůvky nanesené štětcem, které se dostávají hlouběji do struktury omítky.

Nezapomeňte na preventivní opatření

Jak odstranit graffiti již víte a nezbývá, než zvážit prevenci. Antigraffiti nátěry lze rozdělit do dvou skupin na jednorázové a permanentní. První typ je levnější a používá se při ochraně objektů, u kterých je vyžadována vynikající prodyšnost. Permanentní antigraffiti nátěry jsou dražší, ale zato poskytují ochranu až na několik let. Čištění takto ošetřeného povrchu je velmi snadné a zabere pouze několik minut.

Chcete se na téma odstranění graffiti a antigraffiti nátěrů dozvědět více? Informace najdete na www.graffiti.cz.


5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*