Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak pečovat o dřevěnou podlahu

jak pecovat o drevene podlahy

Dřevěné podlahy jsou nádherné a se správnou péčí, s nadsázkou řečeno, téměř věčné. Jak se o podlahu postarat tak, aby vydržela několik generací?

Jak pečovat o dřevěné podlahy

Zásadními faktory, které negativně ovlivňují životnost každé dřevěné podlahy, jsou hlavně teplo a vlhkost. Proto ji musíme chránit před politím. Měli bychom také v interiéru vytvářet optimální klima. Pravidelně větráme a teplotu v místnosti udržujeme cca okolo 22 °C.

Vzhledem k tomu, že dřevěná podlaha nemá příliš ráda vlhkost, není nutné intenzivně vytírat a běžnou údržbu obstaráme nejlépe zametáním. Postačí vytírat nejvýše dvakrát týdně, a to nejlépe vyždímaným hadrem. Od věci není nákup speciální utěrky z polyamidu nebo polyesteru, která nemá sklony nadměrně držet vodu a dá se snadno ždímat.

Podlahu bychom se měli snažit také chránit před působením hrubých nečistot, jako je písek. Přinést nám ho domů velmi snadno může na tlapkách třeba pes. Poškrábaná podlaha se sice dá opravit, znamená to ale samozřejmě další finanční náklady.

Jak obnovit povrch podlahy

Pravidelně bychom také měli udržovat povrch podlahy. Jak, to záleží na konkrétní použité povrchové úpravě. Velmi často se využívá lak, jeho nevýhoda ale tkví v pozdější problematické opravě případných škod. Druhou možnost představuje olej a vosk. Olejované dřevo je nezbytné znovu naolejovat přibližně jednou až dvakrát za rok. Voskované podlahy bude potřeba pravidelně přeleštit.

Vhodným produktem jsou OSMO nátěry na dřevo. Jsou založeny na bázi přírodních olejů a vosků. S nátěry OSMO se velmi dobře pracuje a charakteristická je pro ně dlouhá životnost, v čase nepraskají a ani se neloupou.

Už s pořízením dřevěné podlahy bychom tak měli být připraveni na to, že později bude nutné ji správným způsobem ošetřovat. Nechte si proto poradit vhodné výrobky přímo u dodavatele. Podlahy Bukáček České Budějovice je tradiční společnost, v jejímž sortimentu najdete širokou paletu dřevěných podlah i přírodních renovačních nátěrů přední značky OSMO.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*