Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak na zastínění zimních zahrad

zastínění zimních zahrad

Zajímá vás jak na zastínění zimních zahrad ? Poradíme vám jak na to.

Zimní zahrada je místem, které zvyšuje komfortnost našeho bydlení, vytvoří velmi atraktivní vzhled domu. Její výhodou je možnost využívat ji po celý rok, bez ohledu na teploty a počasí. V létě se může zimní zahrada přehřívat, je tedy nutné pravidelně větrat a zahradu dostatečně zastínit, aby byla tato místnost příjemná a použitelná i v tomto ročním období. Za pomoci klimatizace a stínících prvků můžeme v zimní zahradě regulovat teplotu.

Zastínění zimních zahrad za pomoci stínící techniky

Vnitřní stínící prvky nám pomohou ochránit zimní zahrady před horkem a slunečními paprsky, tvoří zároveň estetický prvek zahrady i domu. Vybrat si můžete ze širokého spektra prvků. Cenově nejdostupnější jsou horizontální i vertikální žaluzie, látkové rolety, které lze použít i pro atypický tvar oken. Vnitřní stínění nevyžaduje žádné další náklady na provoz, ale má menší účinnost, sluneční energie prochází sklem a změní se na energii tepelnou.

Venkovní stínící prvky mají velmi vysokou účinnost a skla zimní zahrady jsou zahřívána jen minimálně. Zastínění zimních zahrad tímto způsobem je finančně náročnější. Můžete využívat markýzy, slunolamy, screenové rolety ze skelného vlákna. Nejvíce efektivní řešení jsou rolety či markýzy s elektropohonem, s automatickým ovládáním. Markýzy jsou ideálním řešením pro všechny zimní zahrady. Podle individuální potřeby nastavujete světlo a stín. Venkovní stínění se nedá využívat pokud padá sníh nebo napadlo větší množství.

Máte-li zimní zahradu velkých rozměrů, i zde využijete moderní stínící techniku. Tato zařízení mají vodící lišty, předepínací systém a integrovaný svazek pružin, které zaručí bezúdržbový provoz a dlouhou životnost markýzy. K dispozici je široký výběr markýz v nejrůznějším designu, tak aby zapadl do rázu vašeho domu i zimní zahrady.

Závěrem

Věříme, že jsme vás v problematice zastínění zahrad, alespoň trochu nasměrovali a informovali. Pokud máte se zastiňováním zahrad zkušenosti, podělte se o ně prosím s našimi čtenáři níže v komentářích. Děkujeme.

Jak na zastínění zimních zahrad
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*