Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak na chytrou domácnost

chytra_domacnost

Smartphone vlastní dnes již prakticky každý. Technologie však pronikly mnohem dále a podmanily si náš každodenní život. Jak vypadá taková moderní domácnost a co všechno v ní může být chytré?

Chytrá domácnost šetří peníze

Chytrá domácnost dokáže šetřit čas i finance. Užitečným pomocníkem jsou například chytré žárovky. Ty zpravidla umí korigovat barvu a intenzitu světla.

Moderní domácnosti jsou značně multifunkční a navrhnout vhodné osvětlení může být příslovečným oříškem: Na práci potřebujete jasné a intenzivní světlo, když se rozhodnete relaxovat, případně chcete usnout, je nutné osvětlení ztlumit. Chytré žárovky se o to postarají zcela automaticky.

Dalším velmi užitečným prvkem je chytrá zásuvka. Slouží především ke snadné úspoře energie. Právě spotřebiče patří k prvkům, které tvoří v rodinném rozpočtu výraznou položku. Po spárování zásuvek s mobilním telefonem je lze na dálku vypnout nebo snadno monitorovat jejich aktuální stav.

Chytré prvky se postarají o vaše bezpečí a pohodlí

Součástí chytré domácnosti jsou také senzory a zabezpečovací prvky. Ty umí detekovat celou řadu veličin, jako je vlhkost či teplota. Efektivně monitorují rovněž nežádoucí pohyb. Svůj domov proto s nimi udržíte v bezpečí.

Chytrá domácnost může být propracovaná do nejmenších detailů. Domů je totiž možné nainstalovat dokonce i chytré květináče. Jedná se o plně automatizovaný systém, který vám umožní těšit se z krásně rostoucí zeleně, aniž byste měli výraznější zkušenosti. Pěstovat tímto způsobem lze pokojové květiny, ale také zeleninu.

Stále propracovanějšími pomocníky jsou i robotické vysavače, dnes již poměrně běžná součást řady domácností. I váš domov se však díky nim může stát smart. Robotické vysavače jsou vybaveny sofistikovaným navigačním systémem. Díky tomu se tyto přístroje snadno orientují v místnosti libovolných rozměrů. Úklid je s nimi rychlý, spolehlivý a maximálně efektivní.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*