Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vodovodní baterie změní vaši kuchyň?

Někomu se může zdát, že kuchyňská baterie není zas až tak důležitá, ale opak je pravdou. Pro jednoho možná představuje maličkost, pro druhého naopak nezbytný doplněk. Nejde však jen o designový prvek, který dokáže změnit vaši kuchyň, ale především je to praktická součást prostoru na vaření.

K výměně vodovodní baterie se většinou odhodláme teprve tehdy, když ta stará přestává fungovat. Věděli jste, že nové typy jsou nejen hezké na pohled, ale také dokáží snížit vaše účty za spotřebovanou vodu? A řekněme si, kdo by nechtěl ušetřit. Já tedy rozhodně ano!

Na trhu nalezneme nepřeberné množství kuchyňských baterií, ale co dokáží oproti dřívějším modelům a jak se v jejich výběru vyznat? Čtěte dál a už rozhodně nesáhnete po starším typu.

Snímek obrazovky 2017-12-21 v 17.27.16

Možnosti vodovodních baterií

Nabídka na trhu je veliká. Nejčastěji se setkáváme s bateriemi stojánkovými, nástěnnými a omítkovými. Z pohledu ovládání můžeme pořídit pákové, kohoutkové a bezdotykové. Při celkové rekonstrukci, nebo zařizování nové kuchyně, můžete pořídit jakýkoliv zmíněný druh. Pokud měníte pouze baterii, je třeba ji nahradit stejným typem.

Měníte-li stojánkovou baterii, dejte si pozor především na velikost otvoru na pracovní desce, případně u dřezu. U nástěnné baterie je důležitá vzdálenost mezi trubkami s přívodem teplé a studené vody.

Materiál

Nejčastěji se vyrábí z mosazi s lehkou pochromovanou úpravou. Jejich oblé tvary v kombinaci s kulatými a oválnými dřezy evokují dojem útulnosti. Oproti tomu výrazně hranaté baterie si padnou do oka se čtvercovými nebo obdélníkovými dřezy s ostrými liniemi.

Snímek obrazovky 2017-12-21 v 17.27.24

Výhody nových baterií

Hlavním přínosem nových a moderních baterií pro váš domov je nízká spotřeba vody. Ušetřit vám dokážou už i baterie s perlatorem, díky němuž se menší množství vody smísí se vzduchem, což evokuje dojem většího proudu.

Při šetření vody jsou šikovné omezovače. V průměru dokáží snížit běžný průtok asi o polovinu. Takovýchto praktických vychytávek je celá řada. Některé baterie mají ramínko otáčivé kolem své osy. Kdo má dřez těsně u okna, a právě baterie by mu bránila v jeho otevírání, tomu se hodí sklopný model.

Zajímavým detailem, který skutečně oceníme nejen při mytí nádobí, je dřezová baterie a výsuvná sprcha. Kromě toho, že je velmi praktická při umývání velkých hrnců, plechů nebo při údržbě samotného dřezu, využijeme ji třeba i při napouštění vody do varné konvice.

Skutečná lahůdka na konec – granitová baterie

Tuhle luxusní záležitost jsem záměrně si nechala na konec. Dřezy z kompozitních materiálů jsou velmi oblíbené a klasická chromová baterie by zde zanikla. Rafinovaným řešením je sladit vše do jednoho tónu. Pokud vlastníte granitový dřez, sáhněte po granitové baterii.

Stejně jako v jiných případech, také u tohoto výběru je samozřejmostí široká škála možných barev od latte, až po metalik antracit. Barvy granitových dřezů i baterií si prostě zamilujete.

Jaká bude vaše volba? Sáhnete po granitu, nebo po mosazi?

Jak vodovodní baterie změní vaši kuchyň?
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*