Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Hospodyně není jen pro aristokraty

hospodyne a pomoc v domacnosti

Narůstají počty těch, kteří jsou mimořádně pracovně vytížení. Není tak divu, že se stále více uplatňuje pomoc v domácnosti. Na co všechno si můžete sjednat domů personál?

Proč se vyplatí pomoc v domácnosti

Zájem o pomoc v domácnosti v tuzemsku narůstá. Dávno se nejedná o výsadu vyšších vrstev s nadprůměrnými příjmy. Na to, abyste mohli mít doma majordoma či hospodyni, rozhodně nemusíte disponovat modrou krví.

Spolehlivá výpomoc v domácnosti je vhodná pro všechny, kteří nemohou nebo nechtějí trávit čas běžnou údržbou domu či zahrady. Řešením může být hospodyně i pro zaměstnané matky, které raději věnují volný čas svým dětem a prioritou pro ně nejsou naleštěná okna nebo pečlivě vyžehlené komínky prádla.

Při výběru hospodyně je tak vhodné si stanovit svoje požadavky a konkrétní frekvenci úklidu. Pomocnice v domácnosti může obstarat běžný denní úklid, ale také příležitostně vypomoci s rozsáhlejší údržbou, například zajistit mytí oken.

Jak si vybrat chůvu

Pracující maminky jsou pak často postaveny před ještě důležitější otázku: Řešit budou nejen to, kdo obstará domácnost, ale hlavně, kdo se postará o děti? Spolehlivá chůva pomůže tuto situaci snadno řešit. Jak takovou poznat?

Roli budou hrát nejen nároky dospělého, ale především reakce dítěte, jakmile se s vybranou chůvou seznámí. Hlavní vlastností chůvy by tak měla být zejména důvěryhodnost a zkušenost. Rozsah zkušeností však musíme určit s ohledem na její zapojení se do rodiny. Odlišné nároky jsou kladeny na ženu, od níž se bude vyžadovat péče o batole, a jiné dovednosti musí prokázat chůva schopná zvládnout předškoláka s leckdy již poněkud vyhraněnými názory.

Z tohoto důvodu je na místě chůvu volit primárně přes agenturu. Ta má ve své databázi totiž zpravidla uchazečky, které mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. I když musíte počítat s vyšší vstupní investicí, zcela jistě se vyplatí v tomto směru nešetřit a na jistou odbornost dbát.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*