Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Fasády fasádní systémy PREFA Aluminiumprodukte

Fasády fasádní systémy PREFA Aluminiumprodukte

Původem rakouská PREFA se na českém trhu etablovala především jako výrobce kvalitních hliníkových střech.

O hliníkových fasádních systémech

Hliníková střecha však není jediným produktem, kde je tento materiál s velkým úspěchem uplatňován. Firma PREFA Aluminiumprodukte vyrábí a dodává také hliníkové  fasádní systémy. Jaké jsou výhody těchto systémů?

Především se jedná o vysokou variabilitu provedení. Hliník je dobře tvárný a dovoluje realizovat prakticky jakýkoliv tvar jak střechy, tak fasády a splní tak řadu přání jak architekta, tak koncového spotřebitele. Proto mají hliníkové fasády dnes již své pevné místo také u rodinných domů, přestože v dobách minulých bývaly doménou kancelářských a průmyslových objektů.

Jednotlivé prvky lze na fasádu pokládat různými způsoby. Pro zvýraznění estetického účinku lze přirozeně hliník i kombinovat s různými dalšími materiály – například dřevem. Výsledkem je pak elegantní vzhled.

Další výhody použití hliníku

Současně je tento materiál vysoce odolný, charakterizuje jej dlouhá životnost a u povrchové úpravy P.10 i stálobarevnost, kterou výrobce deklaruje 40letou zárukou. Nepodléhá ani nepříznivým vnějším vlivům a je nehořlavý. Zároveň hliníkový fasádní systém nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.

Zásadní výhodou je že se hliníkové fasádní produkty PREFA montují jako zavěšený provětrávaný systém, který chrání stavební konstrukci před rozmary počasí. Díky provětrávané mezeře navíc nedochází k přehřívání obvodové konstrukce. Pomocí PREFA fasádních systémů, je možné fasády budov chytře zkrášlit, renovovat a modernizovat na desetiletí.Tento kvalitní způsob opláštění lze využít jak pro dřevostavby, tak i pro klasické zděné budovy.

Vzhledem k nízké hmotnosti hliníku navíc při instalaci není nutné mít obavy z toho, že bychom fasádu tímto způsobem zatížili.

Moderní protipovodňové zábrany

Součástí kolekce PREFA Aluminiumprodukte jsou mimo střešních a fasádních systémů i protipovodňové zábrany. Ty dokážou zajistit účinnou ochranu nejen budovy, ale i pozemku. Hliníkové trámce se jednoduše instalují zasunutím do upevňovacích profilů nebo sloupků. PREFA se tak postará o nejen váš krásný dům, ale i bezpečný domov.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*