Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Exkurze do světa střešních oken: Co všechno ta dnešní umí?

stresni okno elektricke

Podkrovní bydlení je nádherné a ve spoustě věcí jiné, než když máte byt či pokoj uprostřed bytového domu. Zkosené zdi dodávají místnosti šmrnc, střešní okna ji pěkně prosvětlí. A co teprve ty večery, kdy můžete oknem na střeše pozorovat zářící hvězdy!

Střešní okno má své výhody i nevýhody. Umožňuje pěkný výhled, ale zatéká do něj, když jej zapomenete otevřené. Nehrozí, že by vám do pokoje koukali sousedé, ovšem zase jím dovnitř snadno vleze každé zvíře pohybující se po střeše. Je praktické, když jej umístíte nad psací stůl, jenže pokud je vysoko, může se obtížně zavírat. Prostě a jednoduše každá mince má dvě strany. Faktem je, že moderní střešní okna se s většinou neduhů zvládají dobře vypořádat.

Okno nemusí být jen kyvné

V dřívějších dobách byla většina střešních oken kyvných. Znamená to, že pevný bod se nacházel někde uprostřed okna a mohli jste jím kývat do stran. Dnes už se ale čím dál častěji objevují i výklopná okna, kdy je pevný bod na jedné straně a vy celé okno vyklopíte nahoru, takže vám nic nebrání ve výhledu z něj.

Plastová okna už nepůsobí uměle

Dalším problémem zákazníků bývá, zda si vybrat dřevěná, či plastová střešní okna. Můžete klidně zvolit materiál nezávisle na tom, jaká jsou zbylá okna v domě, protože dekorů je tolik, že snadno vyberete korespondující variantu. V podkroví se často hromadí vlhkost ze spodních pater a pro dřevěná střešní okna není tato vlhkost vůbec dobrá. Pokud se potýkáte s tímto problémem, volte raději plastová. Nebudete o nic ochuzeni, i ta mohou vypadat skvěle.

Otevírání se dá řešit dálkově

Jsou-li vaší potíží vysoké stropy, možná by stálo za to pořídit si ke svému střešnímu oknu dálkové ovládání. Proč by si měl člověk neustále stoupat na židli, když chce jen otevřít okno? Systémy pro dálkové otevírání oken vyrábí například firma Roto. Jejich RotoTronic stačí jen zapojit do zásuvky a už funguje.

Střešní okna jsou čím dál populárnější, a tak není divu, že výrobci pilně pracují na jejich vývoji. Nabídnou vám toho opravdu hodně. Přijďte se přesvědčit třeba právě na web firmy Roto.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*