Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Energie stále zdražují, s fotovoltaikou si však nemusíte lámat hlavu

Solární panely se stávají stále rozšířenějším řešením v českých domácnostech. V čem tkví jejich výhody a jak postupovat, pokud o nich začnete uvažovat?

V čem spočívají výhody fotovoltaiky

Fotovoltaiku zařazujeme mezi tzv. obnovitelné zdroje energie. K vyčerpání tohoto zdroje nedojde podle dnešních odhadů v rozpětí milionu let.

Sluneční energii tak lze považovat za řešení ekologické, ale i ekonomické, což se projevilo zejména v současné době, kdy naplno propukla energetická krize. Pro řadu majitelů nemovitosti začala na aktuálnosti nabývat řešení, která slibují vizi dlouhodobé úspory. A právě to dokáží fotovoltaické panely.

Ročně může toto řešení přinést úspory v nákladech na elektřinu v rozmezí 50 až 80 %. Řádově tak má možnost svému majiteli ušetřit stovky tisíc korun. Návratnost se přitom v současné době dostala na úroveň už cca 2 až 7 let.

Samotná instalace fotovoltaické soustavy není složitá a podobně jednoduchá je i její následná obsluha. Solární panely také mají výhodu v dlouhé životnosti. Ta může činit až 30 let. Přitom většina výrobců dnes již standardně garantuje, že po tuto dobu neklesne jejich výkon pod 80 % nominálního výkonu.

Uvažujete o instalaci fotovoltaiky? Obraťte se na odborníky

Účinnost fotovoltaiky však do značné míry závisí na účinnosti fotovoltaických panelů a také na správné instalaci. Proto je nezbytné svěřit celou realizaci odborníkům, kteří mohou celou soustavu správným způsobem nadimenzovat.

Společnost ALBA Energy nabízí instalaci solárních panelů v Praze a nejbližším okolí. Vzhledem k četným zkušenostem v tomto odvětví získává každý zájemce v této značce stabilního a spolehlivého partnera, s nímž může solární systém realizovat od prvních kroků ve fázi, kdy se teprve o vhodnosti rozhoduje, až po vlastní instalaci.

Zároveň nabízí firma ALBA Energy součinnost také při případném vyřizování dotačního titulu. Právě dotace je spolehlivou cestou, jak znatelně zrychlit návratnost fotovoltaické soustavy v konkrétních podmínkách. Fotovoltaika pro Prahu a okolí tak může být vynikajícím řešením, co se týče zdroje energie i u vás doma.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*