Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Elektrická autíčka pro děti budou vaše potomky bavit

Elektrická autíčka jsou jedním z nejoblíbenějších typů hraček. Proč a jak vybrat pro vašeho potomka to nejlepší?

Elektrické autíčko dítě nadchne

Takzvané sociální učení je přirozeným mechanismem, který se děti učí začlenit do společnosti. A je to důvod, proč máte pocit, že se malé ratolesti tak ochotně „opičí“ po dospělých. Nápodoba je jednou z forem tohoto učení.

Dítě tak přirozeně zajímají nejrůznější předměty, které jsou běžnou součástí života dospělých. Jsou tak pro ně nesmírně přitažlivé i ty hračky, které napodobují předměty denní potřeby. Nelze se tak příliš divit ani tomu, že jsou nejmenší nadšení právě i z elektrických autíček a dalších podobných „vozítek“.

Jak vybrat elektrické autíčko pro děti

Na samém počátku je potřeba zohlednit věk dítěte a terén, ve kterém se s autíčkem bude pohybovat. Věk dítěte podmiňuje to, co dítě je schopno momentálními schopnostmi zvládnout, tedy především, jak výkonné a rychlé autíčko může ovládat.

Co se týče terénu, klasická autíčka jsou vhodná spíše pro pevný povrch. Plánujete-li s potomkem chodit do přírody a do náročnějšího terénu, zvolte také patřičný terénní model. Hodí se hlavně napodobeniny různých jeepů.

Elektrické autíčko je samozřejmě vhodné i pro holčičky. Někteří chlapečci mohou upřednostnit spíše sportovní provedení vozu, ale není to samozřejmě pravidlem. I malé slečny jsou nadšenými „automobilistkami“.

Podle kterých parametrů vybírat elektrická autíčka pro děti

Důležité jsou především tyto parametry:

  • hmotnost autíčka
  • nosnost autíčka
  • výkon motoru
  • počet motorů
  • kapacita baterie

Hmotnost autíčka

Hmotnost úzce souvisí s výkonem motoru a kapacitou baterie. Obvykle platí, že čím vyšší hmotnost je, tím spíše můžete očekávat silnější ostatní parametry. Hmotnost 20 až 40 kg lze uvažovat jako průměrnou. Hodnota 40 až 50 kg už nabídne výkonnější provedení vhodné pro větší děti.

Nosnost autíčka

Nosnost autíčka souvisí s celkovou zátěží. U autíčka nepočítejte spíše s nákladem, ale v potaz vezměte, že se mohou chtít vozit dvě děti. Běžně se tento parametr pohybuje v rozmezí od 40 do 70 kg. Vozidla nad 70 kg uvezou i spolujezdce.

Výkon motoru

Co se týče výkonu motoru, standardně se tato hodnota pohybuje v rozpětí 6 V, 12 V nebo 24 V. Kolem 12 V se jedná o běžnou hodnotu většiny vozítek. Výkon 24 V pak nabídnou silnější autíčka vhodná i do terénu.

Výkon baterie

Výkon motoru u elektrického autíčka pro děti se stanovuje ve wattech. Liší se podle počtu motorů, u aut se dvěma motory počítejte s výkonem 2 x 45 W, tedy 90 W. Se čtyřmi motory se výkon úměrně násobí na 4 x 45 W, což znamená 180 W.

Počet motorů

Motory mohou být u těchto dětských autíček dva či čtyři, jednomotorové jsou spíše motorky. Dva motory zajišťují pohon obou zadních kol (2×2). Ta zvládnou i terén typu štěrk nebo trávy. Čtyřmotorové neboli 4×4 se starají o pohon všech kol. Tato verze se vyznačuje lepšími jízdními vlastnostmi a delší životností motorů a převodovek.

Kapacita baterie

Průměrná kapacita baterie činí 6 až 7 Ah. Z toho potom vyplývá, že většina autíček je schopna vydržet v provozu průměrně 1 až 2 hodiny na jedno nabití. Následně musíte počítat s tím, že celé zařízení musí strávit cca 8 až 10 hodin na nabíječce.

Hledáte ideální elektrická autíčka pro své ratolesti? Bohatý výběr najdete na www.ministerstvohracek.cz.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*