Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Drobná nehoda v domácnosti vás vůbec nemusí zaskočit!

Člověka to dokáže dost vytočit – sotva jste koupili novou pračku a dětem nové oblečení i boty, protože ze všeho hned vyrostou, usmyslel si vysavač, že už se mu prostě nechce fungovat. Kolotoč výdajů v domácnosti je sice věčný a každý z nás s tím počítá, ale někdy se toho v jeden moment sejde příliš. Rozhodně si výdaje však nemusíte nechat přerůst přes hlavu.

I větší jednorázové výdaje se totiž dají elegantně rozložit

A to je základ úspěchu s rodinnými financemi. Nikdy není nutné platit všechno a hned, vždy se dají dohodnout splátky nebo jiné bankovní či nebankovní půjčky. Když na účtu nezbývá dost peněz, ale koupě či platba některých věcí se nedá odložit, můžete sáhnout po některé z finančních služeb.

Nejrychleji pomůže kreditka či kontokorent

Na kreditní kartě anebo na účtu s povoleným přečerpáním máte peníze k dispozici vlastně neustále. A to je ohromná výhoda obou typů služeb. Kreditní karta je o něco výhodnější i v tom, že nabízí poměrně dlouhé bezúročné období. Takže když peníze vrátíte na účet včas (z následující výplaty), nevyjde vás půjčka ani na jediný halíř. Navíc při platbě kreditní kartou můžete čerpat bonusy a slevy.

Kontokorentní účet sice není zdarma, čerpání peněz vyžaduje platbu úroků. Na druhou stranu je snazší jej získat. Kontokorent také můžete využít i pro výběr z bankomatu, který není (na rozdíl od výběru kreditní kartou) nijak speciálně zpoplatněn. Navíc můžete mít peníze vypůjčeny na delší období, než je tomu u kreditní karty.

Rychlé jsou i půjčky bez registru

O co jde? O půjčky nižších částek, kde si poskytovatel nemusí detailně zjišťovat, zda máte jinde další půjčky, třeba hypotéku. Jak si to může dovolit? Právě díky tomu, že půjčuje jen nižší částky. A věřitel se ke svým prostředkům zase většinou celkem snadno dostane. Díky tomu, že jde o nízké částky, je snadné je z dalších výplat splatit.

Typickou půjčkou bez registru je například SMS půjčka anebo půjčka před výplatou. Obě jsou to půjčky, o které nemusíte žádat na pobočce, ale z pohodlí domova. SMS půjčka jde vyřídit snadno po telefonu, půjčka před výplatou je zcela online, stačí jen na webovkách vyplnit a poslat žádost.

Obavy nejsou na místě

Rozhodně se tohoto kroku nemusíte obávat. Žádost je totiž nezávazná a jednání o půjčce je pro vás vždy zcela zdarma! Půjčka se pro vás stane závaznou až po podpisu smlouvy. A dokonce ji při sjednávání online můžete během 14 kalendářních dní vrátit – když si to náhodou rozmyslíte.

Pomohou zejména srovnávače

Tak, jak jsme si zvykli srovnávat ceny zboží na webových portálech, bychom si měli zvykat porovnávat i ceny finančních služeb. A to nejen ceny za půjčky, ale také třeba za pojištění. Dobře v tomto směru fungují online srovnávače půjček, na kterých najdete informace, které vám napomohou ke správnému rozhodnutí, jakou půjčku si vzít.

Díky online srovnávači totiž hned na jednom místě vidíte podmínky půjček, také jejich ceny, dobu splácení a možnosti, jak si je přizpůsobit. Informacím, které jsou ve srovnávačích uvedeny, je možné věřit, protože je spravují odborníci, kteří nově procházejí testy odborné způsobilosti tak, jak jim je nařizuje novela zákona o spotřebitelském úvěru.

Někdy nabídne výhodnou půjčku i banka

Některé banky nabízejí svým klientům, kteří mají na účtu dostatečné příjmy, výhodné půjčky za vynikajících podmínek. Výhodou těchto půjček je také jejich rychlost, protože jsou vyřízeny během několika minut a i peníze se k vám dostanou v řádu několika desítek minut od poslání žádosti.

K získání této půjčky však musíte mít u banky dobrou historii. Jestliže vaše příjmy versus výdaje přece jen trochu pokulhávají, jistější bude obrátit se na nebankovního poskytovatele. Jedná se totiž o menší společnosti, které dokáží žádosti posuzovat individuálně a detailně zhodnotit skutečné možnosti každého žadatele.

Takže až se vám příště zase zakouří z vysavače nebo se pračka přestane točit, nebuďte z toho rozladění a ani nepodléhejte panice. Vždy se dá najít elegantní řešení. Jen je potřeba ho hledat…

Drobná nehoda v domácnosti vás vůbec nemusí zaskočit!
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*