Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Dostaňte z vašeho tyčového mixéru maximum: Jak vybrat správné nástavce

Tyčový mixér je užitečným pomocníkem pro každou domácnost. Ještě více můžete spektrum jeho možností rozšířit, když si pořídíte nástavce. Jaké jsou možnosti?

Tyčový mixér mixuje i seká

Tyčový mixér se hodí pro přípravu koktejlů, smoothie, polévek či přesnídávek. Mixér je jednoduše ovladatelný a snadno jej v kuchyni uskladníte.

Vybírat si jednoduše musíte takový model, který vám splní požadovaný účel využití. S celou řadou těchto zařízení například získáte i sekáček, který si poradí třeba s ořechy, bylinkami nebo cibulí. Snadno s ním zpracujete i tvrdé sýry nebo maso.

Spektrum funkcí je tak značně široké a mixér vám může posloužit nejen jako sekáček, ale i drtič ledu. Takový přístroj však, pozor, musí nabídnout dostatečný výkon.

Důležitá je i zvýšená odolnost užitých materiálů, neboť s takovým ručním mixérem budete zpracovávat jednak tvrdé suroviny, ale bude s ním i pracovat častěji. Proto by i motor měl být vybaven pokročilou ochranou proti přehřátí.

Tyčový mixér nahradí kuchyňský robot

Praktickou součástí je i metla, díky níž mixér proměníte na šlehač. Ten je vhodný pro šlehání nejen smetany, ale majonézy či palačinkového těsta.

Ruční mixér se i svou pestrou výbavou může přiblížit klasickému kuchyňskému robotu. Některé značky pojaly tato zařízení značně multifunkční cestou. Takovým příkladem může být například tyčový mixér Braun.

Braun MultiQuick komplexní systém kombinuje různé kuchyňské spotřebiče do jednoho inovativního a kompaktního řešení. Tento multifunkční nástroj nabízí vůbec nejširší paletu příslušenství a dokáže si poradit s až 500 g těsta. Nejvyšší modely s XL food procesorem tak přehledem nahradí právě klasický kuchyňský robot.

A pozor, přestože nástavce jsou pro různé mixéry dobře dostupné, nebývá jejich využití úplnou samozřejmostí. Proto je nutné si při výběru příslušenství vždy zkontrolovat, že vybraná součást přesně odpovídá konkrétnímu typu zařízení.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*