Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Díky detektorům se nemusíte bát o své zdraví ani domov

Svoje zdraví i majetek bychom měli chránit všemi dostupnými prostředky. Proč si pořídit detektor kouře a oxidu uhelnatého?

K čemu slouží detektory kouře

Detektory kouře jsou určeny k nepřetržitému monitorování prostoru z hlediska přítomnosti kouře. Ten vzniká doutnáním, a to například papíru, textilu či dřeva.

Tento kouř je vysoce toxický. Jak uvádí přímo Hasičský záchranný sbor České republiky, je hlavní příčinou obětí na životech v případě, že v domácnosti požár propukne. Dokonce tři ze čtyř obětí požáru neuhoří, ale vdechnou jedovaté zplodiny.

Již desítky let se proto detektory kouře používají jako spolehlivá zařízení schopná požár odhalit již v samém zárodku. Je tak mnohdy možno ho bez vážnějších následků zlikvidovat, případně dát osobám prostor k tomu, aby se z objektu včas dostaly.

Není přitom ani zdaleka vhodné se spoléhat výhradně na vlastní úsudek. Technologie jsou mnohem citlivější než lidský čich. Současně však nejsou natolik citlivé, aby v místnosti detekovaly například zapálenou cigaretu. Správně fungující hlásič tak jednoznačně nespouští planý poplach.

Současně je nutné si uvědomit, že detektory kouře nejsou schopny odhalit plyn. Kombinované hlásiče se v praxi příliš nepoužívají. Každý přístroj je vhodné namontovat do jiné místnosti. Proto je vhodné si pořídit i samostatný detektor oxidu uhelnatého.

Ochraňte svůj domov s detektory CO

Oxid uhelnatý neboli CO je obdobným nebezpečím pro domácnost. Většinou je za jeho únik zodpovědný špatné těsnění či jiná závada na plynových spotřebičích.

Hlásič přitom představuje jediný účinný způsob, jak ho včas odhalit. Prudce jedovatý plyn není vidět ani cítit a symptomy otravy se rozvíjejí postupně. Mohou být dokonce zaměněny za běžnou chorobu. Otrava CO přitom může být i fatální.

Ochraňte proto sebe i své blízké pomocí detektorů CO a kouře. Česká značka EMOS se již více než 30 let zabývá distribucí drobného domácího elektra, jako jsou detektory, ale i baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení – multimetry, zkoušečky, zvonky.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*