Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Dejte šanci nerezu

nerezove zabradli

Zábradlí je jednak bezpečnostním prvkem a jednak plní i estetickou funkci. Jaké jsou výhody nerezového zábradlí?

Jaké zvolit zábradlí

Nerez splňuje veškeré požadavky na bezpečnosti a současně působí velmi elegantně a svou nadčasovostí zapadne do každého interiéru, a to jak v soukromých bytech, tak i v komerčních objektech. Nerezové zábradlí ale není určeno pouze do vnitřních prostor, stejně tak dobře nalezne uplatnění i v exteriéru.

Pro výběr nerezového zábradlí dále hovoří jeho bezúdržbovost a možnost kombinování s dalšími materiály, jako je sklo. Použít coby doplňkové je možné taktéž dřevo, máte-li pocit, že kov na vás působí přece jen příliš studeně.

Bez ohledu na použitý materiál musí samozřejmě zábradlí vždy splňovat parametry uvedené ve vyhlášce č. 137/1998 Sb., která stanovuje například minimální výšku madla od podlahy, která se stanovuje vůči hloubce prostoru.

Nad tyto bezpečnostní požadavky je ještě zapotřebí zohlednit celkovou konstrukci vybraného zábradlí z nerezu vůči individuálním podmínkám. Pokud máte doma malé dítě, je vhodné zvolit takový rozestup mezi jednotlivými díly, aby nemohlo omylem propadnout.

Jak vybrat schodiště

Zábradlí bychom tak vždy měli vybírat zároveň se schodištěm. I v případě schodiště se můžeme ke kovu uchýlit. Nerezové schodiště vypadá mimořádně efektně a interiéru dodá nebývalý punc luxusu. Navíc působí odlehčeně a vzdušně, nestíní a opticky v prostoru nepřekáží.

Nerez samozřejmě patří k dražším materiálům, což je dáno hlavně náročností jeho zpracování. Za vaši investici se vám ale spojení nerezového zábradlí a schodiště odmění dlouholetou a spolehlivou službou bez nutnosti oprav nebo průběžné náročné údržby.

Nemusíte se bát ani v tomto případě bezpečnosti. Také kovové schodiště lze upravit tak, aby byl povrch protiskluzový. Proto se na něm bez obav mohou pohybovat nejen malé děti, ale i všechny osoby se sníženou pohyblivostí.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*