Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Co všechno musí mít správná bouda pro psa?

psi_bouda

Psí bouda by měla být místem, kde se váš pes bude cítit bezpečně a pohodlně. Měla by být dostatečně velká, aby se v ní pes mohl pohybovat, a měla by mít dvířka nebo branku, kterou lze bezpečně zavřít. Bouda by také měla být chráněna před sluncem a deštěm. Ať již jste si pořídili hlídače, kterého se každý zloděj při vstupu na váš pozemek okamžitě zalekne, anebo malého psíka pro radost, měl by tento nový člen domácnosti mít místo, kam se může v případě potřeby schovat. Před nepřízní počasí, před vámi a vašimi dětmi. Prostě být chvilku o samotě a v bezpečí.

I pes potřebuje svoje útočiště

Ať již chováte psa venku nebo vevnitř, potřebuje mít své bezpečné místo. I pes, který s vámi spí v posteli, by měl mít svůj vlastní pelíšek. A v ideálním případě ještě k tomu venku psí boudu. Pokud tedy máte zahradu. Jak by taková dokonalá psí bouda měla vypadat a kdy je ten správný čas ji štěněti pořídit?

Dokonalá psí bouda

Psí bouda musí být snadno čistitelná a dezinfikovatelná. Nechceme přece, aby náš pes žil ve špíně. Kromě toho by nám psí bouda měla být také příjemná na pohled. Nikdo nemá rád, když mu na zahradě nebo na dvoře stojí něco, co se mu nelíbí. Na trhu je mnoho krásných psích bud, které budou vyhovovat každému vkusu a stylu. Když budete mít štěstí, možná se vám podaří sehnat i psí boudu s dopravou zdarma. A když ho mít nebudete, tak to poštovné prostě zaplatíte. Anebo se můžete zamyslet nad tím, že byste svému psisku boudu postavili vlastníma rukama. To už je docela výzva, co říkáte? Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční a máte do toho chuť, klidně se do toho pusťte, může to být docela zábava.

Kdy si pořídit psí boudu

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá: co nejdříve. Pes potřebuje svůj vlastní prostor od prvního dne v novém domově. Na druhou stranu, pokud jste si domů přivezli štěně, které je stále ve vývinu a bude růst, možná je zpočátku lepší mu pořídit pohodlný pelíšek a s pořízením psí boudy počkat, až bude mít zvíře své finální rozměry. Tímto způsobem ušetříte peníze, protože nebudete muset každých několik měsíců kupovat novou psí boudu. A navíc získáte čas, který budete moci věnovat přemýšlení nad tím, jak naučit psa aport, anebo ho to rovnou začít učit.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*