Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Co nevíte o střeše (a měli byste)

oprava strechy

Jestliže se musí rekonstruovat dům, velmi často je nutné provést i rekonstrukci střechy. Co všechno byste měli vědět, než začnete?

Než začneme rekonstruovat

Nejprve je nutné posoudit celkový stav objektu a rozsah prací. V lepším případě musíme vyměnit pouze střešní krytinu. V tom méně příznivém verdiktu bude vyžadovat oprava střechy také výměnu krovu. Střechu je proto nutné pravidelně kontrolovat. Nejvhodnější je přizvat si na pravidelnou údržbu střechy odborníky. Jakékoli závady je nezbytné podchytit na střeše včas.

Negativní vliv na ni mají zejména nepříznivé vnější vlivy. Především jde o působení slunce a UV záření. Nejvíc znehodnocením trpí plastové nebo asfaltové střešní krytiny. Vybírat je proto potřeba i s ohledem na okolní podmínky.

Vyberte si vhodný materiál

Moderní střechy jsou často plechové, své místo však ve stavebnictví stále má i tradiční pálená taška. A v menším měřítku se objevují i nejrůznější alternativní materiály, jako je například šindel. Zákazníci si navíc mohou vybrat z mnoha různých tvarů střech tak, aby stavba byla funkční a současně nenásilně zapadla do okolí.

S vlastnostmi vybraných materiálů je ostatně nutné se seznámit předem, abychom věděli, jak se rozhodnout, až budeme kupovat střešní krytinu novou. Správně zvolený materiál nám ušetří časnou rekonstrukci střechy. A pozor, důležitý je nejen výběr konkrétní krytiny, ale samozřejmě i pokrývačské firmy, která bude celou zakázku realizovat.

O společnosti Střechy Novák

Společnost Střechy Novák nabízí realizace střech tzv. na klíč. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem lze pro klienty zajistit komplexní dodávku služeb včetně příslušenství nebo ozdobných prvků.

Společnost se zaobírá různými typy realizací. Jednak vytváří střechy pro rodinné domy, ale také pro činžáky, kde vznikají luxusní podkrovní byty pro náročnou klientelu. Ročně tak Střechy Novák připojí svůj rukopis pod realizaci více než 300 nových střech v Praze a dalších místech.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*