Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Co byste měli vědět před nákupem rohové sedací soupravy

Jedním z nejčastějších omylů při výběru rohové pohovky je mýtus, že tento typ sedací soupravy se hodí pouze do velkých prostorů.  Právě jejich praktičnost je největší výhodou, protože:

  • Většinou se jedná o rozkládací sedací soupravy: to zajistí další užitečné lůžko, na kterém se vyspí třeba návštěva. Často platí, že čím větší pohovka, tím spíše není rozkládací – jednoduše se počítá s tím, že ve velkém prostoru je dostatek místa pro další ložnice.
  • Mají obvykle i úložný prostor: ložní prádlo nebo například zimní oblečení není problém uložit sem.
  • Stanou se místem, kde se schází celá rodina. Pro domácnost už není hlavním bodem jídelní stůl. Tuto funkci více a více nahrazuje pohovka, stejně jako otevřený oheň nahradila televize. Je to tak další důvod, proč vybírat pečlivě.
Praktická rohová sedačka
Ukázka praktičnosti rohové sedačky

Před finální volbou sedací soupravy je nejlepší ji zakreslit do plánku místnosti a tím se ujistit, že nezabere celý prostor. Dobrý prodejce má součástí nabídky a fotografie z vrchu nebo alespoň náčrtek – ale hlavně včetně rozměrů. To zajistí dostatečnou představu o tom, jestli je pro nás rohová sedací souprava vhodná.

Tip redakce: Umístění televize do rohu je nejlepší v kombinaci s rohovou sedací soupravou, která se k televizi staví čelem. Zajistí tak optimální pozorovací úhel pro všechny členy rodiny.

Rozměr ale není jediný důležitý atribut při výběru rohové pohovky. Dobrý prodejce nabídne nejen množství barev, ale hlavně použitých materiálů. Zde se vyplatí zbytečně nešetřit, protože kvalitní potah má několik klíčových vlastností – vydrží na vždy, snadno se čistí a je vzdušný. Je také dobré si uvědomit, že každá rohová sedačka se vyrábí na míru přesně podle zvoleného potahu a prodejce je nemohou mít skladem. Obvyklá doba dodání bývá 4 až 6 týdnů.

 

 

Co byste měli vědět před nákupem rohové sedací soupravy
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*