Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Co by měly vaše děti objevit pod stromečkem?

Pokud čekáte, že vám zde začneme vyjmenovávat chytré telefony, tablety, notebooky a podobné rádoby hračky, jste na omylu. Většina rodičů si moc dobře uvědomuje, jak důležité je zastoupení klasických hraček, a jestliže s tím nesouhlasíte, také do této fáze jednou dospějete.

Na tom, když dítěti občas půjčíte telefon, není nic špatného. Existují tisíce vzdělávacích aplikací, pomocí nichž se vaše ratolesti mohou učit anglicky, procvičovat si počty nebo třeba všeobecné znalosti. Čas strávený sezením a hleděním do obrazovky byste ale měli regulovat. Raději dětem nabídněte jiné hračky, které rozvíjí kreativitu, motoriku a fantazii. Pojďme se společně podívat na konkrétní příklady.

Začneme od nejmenších

U miminek je to jednoduché, ta ještě telefon ovládat neumí, takže jim rodiče obvykle kupují plyšáky, kostky a puzzle. To jsou skutečně typické potřeby pro miminka a není na nich vůbec nic špatného. Děti si pomocí nich procvičí úchop předmětů rukou, postupně se naučí rozeznávat tvary a barvy. Zaměřte se na dřevěné hračky složené z více kusů, které je možné různě skládat do sebe. Pěkné jsou i dřevěné kostky s chrastítkem.

Pro starší děti jsou perfektní stavebnice, hlavolamy a deskové hry

Merkur, Lego, Seva. Jistě byste sami dokázali jmenovat další hračky stavebnice, které prováděly dětstvím i vás. Tahle hračka je nenahraditelná, jelikož dítě rozvíjí v mnoha směrech, navíc si s ní užije nekonečnou zábavu. Jednou lze postavit třeba auto, podruhé vrtulník, potřetí celou zoologickou zahradu.

Velmi dobrým tipem jsou i sady Malý konstruktér či Malý mechanik umožňující sestavit vždy jedno konkrétní vozidlo. Oblibě se těší i hlavolamy pro děti. Zkuste klasiku jako ježka v kleci, ale i drátěné hlavolamy, lahvolamy, tangramy apod. Možností je opravdu mnoho a se spoustou z nich si jistě potrápí hlavu také rodiče.

Další zábavu pro celou rodinu představují deskové hry. Může jít o něco notoricky známého, jako je Člověče, nezlob se, ale i o moderní hry. Případně vyberte nějakou vzdělávací „deskovku“ – třeba Česko.

Zaujměte oblíbenou postavou

Máte strach, že děti nebudou mít chuť hrát si s takovými hračkami a raději se vrátí zpět k chytrému zařízení? Zkuste je zaujmout výběrem hračky s motivem oblíbené postavičky. Sortiment hraček z pohádek je nemalý.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*