Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Čistěte koberce a čalounění jako profesionál. Objevte karbonizaci

cisteni kobercu liberec

Koberce a čalounění jsou doplňky, které přispívají ke zútulnění našich domovů i pracovišť. Pokud se o ně adekvátně nestaráme, mohou být však doslova líhní nečistot. Jak na správnou péči?

Proč je nutné čistit čalounění a koberce

Koberce i čalounění velmi ochotně zadržují nejrůznější mikroorganismy. To ale přispívá v interiéru k nezdravému ovzduší a rozvoji alergií a dalších chronických onemocnění. Pravidelné čištění koberců i čalounění je proto nezbytné pro udržení zdraví.

Běžné vysávání mokrou cestou však pro dostatečně účinné odstranění mikroorganismů nestačí. Účinnou moderní metodou je tzv. karbonizace.

Tato revoluční metoda je založena na vodním čištění a je charakteristická svým hypoalergenním efektem. Dokáže tak vytvořit zdravější prostředí bez bakterií a roztočů. Umožňuje proniknout až do nejhlubších struktur vlákna a odstranit z nich i vysoce odolnou špínu.

Tento čisticí postup zároveň brání opětovnému množení roztočů, a tedy obnově původního nežádoucího prostředí. Až 70 dní vám napomůže udržet v místnosti čistý vzduch. Celkový efekt této revoluční metody čištění je nicméně delší, přetrvává až 180 dní.

Jaké výhody má čištění karbonizací

Čištění se tedy nemusí nijak často opakovat. Díky tomu ušetříte nemálo času i finančních prostředků. Současně tak snadno prodloužíte životnost své sedací soupravě či křeslům i koberci. Karbonizační čištění je úsporné i v používání vody. Prakticky obratem je tak čištěná plocha suchá a může být používána.

Jak tedy vyplývá z předešlých řádků, jedná se o vylepšené čištění mokrou cestou. Karbonizace tedy nepoužívá žádné chemické prostředky. Jedná se tak o postup vysoce hygienický a současně ekologický.

Jednoznačně nehrozí únik žádných syntetických látek do ovzduší. Zdraví přítomných osob proto není ohroženo vdechováním nežádoucích látek.

Hledáte-li čištění sedaček v Liberci, využijte proto tento inovativní postup. Stejně tak značka Carpet Brothers realizuje v Liberci čištění koberců a dalších materiálů.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*