Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Čištění koberců nemusí být dřina: Svěřte se odborníkům

Pravidelné čištění koberců je nezbytností. Zvláště pečlivě pak k němu musíme přistupovat, pokud máme malé děti nebo domácí mazlíčky. Proč se vyplatí profesionální čištění?

Proč se vyplatí profesionální čištění koberců

Většina majitelů koberců si bude živě vzpomínat na dříve hojně praktikovanou namáhavou proceduru, při které je potřeba „zakleknout“ a poctivě vydrhnout každý čtvereční centimetr koberce ručně s pomocí kartáče.

To už dnes podstupovat naštěstí nemusíte. Péči o koberce lze svěřit odborníkům a ušetřit tak mnoho času. Profesionální úklid je i mnohem efektivnější. Úklidová firma má k dispozici vysoce výkonné čisticí prostředky i techniku umožňující nejen klasické suché, ale i mokré čištění.

Tzv. extrakční čištění probíhá na principu proudu teplé vody, která je tlakem vháněna do koberce společně s čisticím prostředkem.

Výhodou tohoto postupu je především to, že lze textilii vyčistit skutečně do hloubky a odstranit tak i odolnou mastnotu nebo cigaretový kouř. Metoda je zároveň mechanicky dostatečně šetrná. Použít se dá kromě koberců i na čalounění.

Povolejte na úklid odborníky

Zároveň je běžnou součástí služeb nejen úklid v domácnosti, ale i možnost převzetí koberce přímo do zázemí firmy. Výhodou je především to, že je tak možné odstranit i zvláště odolné skvrny. Výsledek čištění se nemusí projevit bezprostředně po něm, ale je patrný až s delším časovým odstupem.

V konečném důsledku tak povoláním expertů na úklid i ušetříte, neboť koberec vydrží déle v pěkném stavu. A takovému kousku, o němž jste si po běžné údržbě už mysleli, že je dávno zralý na výměnu, můžete profesionální péči doslova vdechnout nový život.

Hledáte spolehlivou čistírnu koberců v Praze? Svěřte se značce MANIPO, která má s profesionálním úklidem nejen koberců již mnoholeté zkušenosti. Jde o úklidovou firmu z Prahy, která poskytuje služby pro domácnosti, ale i pro firmy. Poradí si tedy i s náročným úklidem exponovaných prostor.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*