Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

CINCINK – férový realitní portál

CINCINK je nový portál vznikající pod záštitou Komerční banky. K čemu slouží a jaké výhody tato služba má?

Co je CINCINK

CINCINK je novým realitním portálem. Sdružuje tedy zájemce o koupi a prodej nemovitostí. V současné době figurují v databázi tisíce nabídek. Inzerovat lze na webu zcela zdarma. Server se zaměřuje na nemovitosti určené k soukromému využití i na komerční objekty.

Současně CINCINK zaštiťuje i nutný servis spojený s nabídkou a poptávkou nemovitostí. Tyto služby zastřešuje provozovatel portálu, kterým je Komerční banka. Ta je subjektem, který bankovní služby na českém trhu poskytuje již s mnohaletou tradicí.

Které služby CINCINK nabízí?

 • právní služby
 • odhad ceny nemovitosti
 • nafocení bytu
 • textace prodejního inzerátu
 • 3D plánek nemovitosti
 • vizualizace interiéru
 • technická inspekce nemovitosti
 • úschova peněz
 • daňový poradce
 • hypotéka
 • hypoteční kalkulačka online

Odhad ceny nemovitostí

Určujícím faktorem při koupi i prodeji nemovitosti je cena. Z hlediska prodávajícího vhodně nastavená cena definuje, jak rychle se podaří nemovitost prodat. Odhad ceny nemovitosti zase kupujícímu jasně odpoví na otázku, zda je cena, za kterou je nemovitost nabízena, reálná a kolik peněz tedy bude potřebovat.

Odhad ceny nemovitosti budete potřebovat také v bance, jestliže si budete brát hypotéku. V současné době patří hypoteční úvěr jednoznačně k nejčastějším formám financování vlastního bydlení.

Službu si snadno sjednáte po telefonu, zpracovaný odhad pak budete mít k dispozici zhruba během jednoho dne.

Technická inspekce nemovitostí

Technická inspekce nemovitostí patří mezi úkony, o které značně v posledních letech stoupl zájem. Umožňuje totiž odhalit případné závady a pomůže kupujícímu posoudit celkový technický stav nemovitosti. Řadu závad laik při prohlídce nemá šanci vůbec identifikovat.

Užitečná je tato služba nejen z pohledu kupujícího, který se tak vyvaruje rizika náročných a drahých oprav. Za tzv. skryté vady totiž zodpovídá prodávající, a to dokonce ještě do pěti let po prodeji nemovitosti. Kupující je pak oprávněn po něm žádat slevu na kupní ceně.

Úschova peněz

Chtít úschovu peněz se při koupi nemovitosti jednoznačně vyplatí. Jen tak se můžete efektivně ochránit před zpronevěrou.

Řada lidí totiž netuší, že vlastnická práva nenabývají už podpisem kupní smlouvy, ale teprve v okamžiku, kdy je vlastnické právo nového majitele zaznamenáno do katastru nemovitostí. To může ovšem trvat delší dobu, v extrémních případech i několik měsíců.

Výjimkou ovšem nejsou případy, kdy kupující sice řádně převede požadovanou sumu, zápisu do katastru se však již nedočká. Úschova peněz je tak velmi bezpečným řešením, které vám umožní svěřit prostředky nezávislé třetí straně do doby, než k převodu vlastnických práv reálně dojde.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*