Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Chraňte svou domácnosti před živlem a zloději

pojisteni domacnosti

Pojištění domácnosti patří mezi ty produkty, které se vyplatí mít sjednané opravdu každému. Před čím vás může ochránit pojistka od Generali?

Jak vybrat pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti vás chrání před atakem zlodějů nebo před působením živlů jako je povodeň či požár.

Na rozdíl od pojištění nemovitosti máte chráněno pouze samotné vybavení svého domu či bytu. Zjednodušeně tedy to, co není pevně připoutáno k zemi. V tom tkví podstatný rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Laická veřejnost si může pojistky plést, před sjednáním je ovšem nezbytné si ujasnit, co vlastně potřebujeme.

Rozsah krytí u pojistky je závisející na individuálních podmínkách každé pojišťovny. Podobně je nutné si pohlídat výši krytí ve vztahu k hodnotě potenciálně zničených věcí. Počítá se různě, na pojistku se navíc vztahuje limit, který nemusí dosáhnout na požadovanou hodnotu zničených věcí.

Dnes má tak velký význam velmi pečlivé porovnávání. I pro pojištění domácnosti existuje praktická kalkulačka. S tou si můžete najít nejlepší pojistku během několika minut. Současně lze pojištění domácnosti také online i okamžitě sjednat.

Pojištění domácnosti u Generali

Pojistka je nastavena tak, že jste vždy pojištěni na hodnotu nových věcí. Do pojistky jsou zahrnuty i věci ve společných prostorách, například jízdní kolo nebo invalidní vozík či jiné zdravotní pomůcky. V rámci pojištění domácnosti máte rovněž pojištěny veškeré cenné předměty. Do pojištění patří i příslušenství auta. Pokud se budete stěhovat, dočasně ve lhůtě 30 dnů pojistka chrání obě domácnosti.

Stejně tak se pojištění vztahuje na všechny členy domácnosti. A to včetně těch čtyřnohých, do pojištění jsou navíc začleněni stejně tak domácí mazlíčci.

Velmi užitečnou službou je též takzvaná asistence. Asistenční služby si můžete zavolat v okamžiku, kdy potřebujete z nějakého důvodu pomoct. Typicky je to například rychlé sehnání zámečníka, protože jste si zabouchli klíče. Pojistka se vztahuje na práci, dopravu a taktéž případně i na materiál. Pokud je domácnost neobyvatelná, pojišťovna uhradí i náhradní ubytování.

Doplňková připojištění

V rámci doplňkových připojištění je možné získat širší rozsah poskytovaných služeb, a to jak z hlediska samotného pojištění, tak i co se týče asistence.

Rozšířená asistence zahrnuje vyšší limity, dále možnost právní asistence i šanci obrátit se širší okruh poskytovatelů. Rovněž můžete využít v této variantě pojistky cykloasistenci nebo IT asistenci. Do běžné pojistky si můžete nechat nadstandardně zahrnout pojištění odpovědnosti, což může být užitečné zrovna například právě pro majitele domácích miláčků. Také se v rámci tohoto připojištění hradí odpovědnost za škodu, pokud budete kdekoli v Evropě vést přechodně domácnost.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*