Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Bydlení ve stylu Provance – inspirace

Bydlení ve stylu Provance inspirace

Připravili jsme článek na téma bydlení ve stylu provance inspirace. Trendy v bydlení se velmi rychle mění, nové nahrazují ještě novější a starší se opět vracejí do módy. Jedním z takových stylů je také romantické bydlení ve stylu provence. Budeme se snažit vám tento styl bydlení popsat a vystihnout v jednoduchém shrnutí. Pokud plánujete své bydlení upravit do stylu provance, máme pro vás pár rad a tipů na co si dát pozor.

Bydlení ve stylu Provance inspirace

Máte radí klid, útolnu a vše spojené s přírodou ? Líbí se vám dřevěné interiéry, případně barvy ve stylu pastel. Pak provensalský styl bydlení je váš šálek kávy. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších designerských způsobů v bydlení. Slovo provence vyjadřuje slunce, víno a levandule, což samo o sobě zaručuje hezkou a uvolněnou atmosféru.

Každopádně je tady i pár věcí na které by jste měli myslet. Bydlení ve stylu provance pochází z venkova, respektive jde o venkovský styl bydlení. Pokud máte byt, nebo rodinný dům v moderní novostavbě, nebude jednoduché váš interiér tomuto stylu přizpůsobit. Každopádně pokud žijete na venkově, styl bydlení provance pro vás bude hračka. Podívejte se na několik inspirativních fotek jak takové útulné a příjemné bydlení vypadá u ostatních lidí.

Bydlení ve stylu Provance inspirace

Bydlení ve stylu Provance inspirace

V čem spočívá bydlení ve stylu Provence ?

Klasické inspirativní bydlení ve stylu Provance je postavené na malých detailech. Čím sebemenší detail tím lépe. Velkou roli hrají také velké kontrasty mezi jednotlivými věcmi a barvami. Nábytek je nejvhodnější když je vyroben z masivu. Styl bydlení provance znamená také nebát se například dát vedle sebe přirodně dřevěnou komodu a skříň s bílým nátěrem, nicméně to jsou právě ty zmíněné kontrasty.

Ve stylování bydlení provance hrajou velkou roli také kovové prvky. Například věšák na oblečení z kovu, nebo kovové židle. Podívejte se na inspirativní video jak takové bydlení v provence stylu vypadá.

Velmi zajímavým způsobem jak například vyrobit vlastní nábytek ve stylu provance je nábytek vyrobený z palet. Na toto téma jsme také sepsali inspirativní článek.

Také koupelny a koupelnové vybavení můžete upravit do bydlení ve stylu Poravance. Pokud zvažujete úsporu místa v koupelně spolu s finanční úsporou, doporučujeme zvolit do vaší koupelny sprchový kout, nebo sprchový box. Pro náročnější doporučujeme takzvané sprchové masážní boxy.

Inspirace – doplňky ve stylu provance

Rustikální betonový obal na květináč

Rustikální betonový obal na květináč

Betonové dekorační prvky jsou v dnešní době velmi populární.

nástěnné hodiny levandule

Nástěnné hodiny ze dřeva – levandule

Stylové dřevěné hodiny s levandulovým vzorem se hodí jako doplněk do každého interiéru.

 

levandulový chlebník

Chlebník s levandulí

Hezký doplněk do kuchyně v provance stylu.

prutěnná lucerna

Proutěnná lucerna

Hezký doplněk ve stylu provence do bytu, nebo na zahradní posezení, či terasu.

Podívejte se na více doplňku v provance stylu zde.

Nezapomeňte na bytový a kuchyňský textil

Bydlení ve stylu ProvanceDalší důležitou roli v bydlení ve stylu provance hraje bytový textil. Dobře zvolený bytový textil je jeden z důležitých detailů. Jedná se o různé útěrky, kuchyňské chňapky, nebo okenní zástěry. Tyto jednoduché prvky dodají zvláštní kouzlo do celého prostoru.

Ke kvalitnímu kuchyňskému a bytovému textilu patří také poctivě udělaný nábytek, nejlépe od řemeslníka. Takový nábytek jako byl kdysi, ať už se jedná o židle, nebo stolky, rozhodně se toho nebojte, celkový dojem vás okouzlí.

Provance styl bydlení a levandule

Popravdě, neumím si představit bydlení ve stylu provance bez levandulí. Jedním z detailů, které v tomto stylu bydlení můžete hojně najít jsou levandule. Levandule prakticky kamkoliv se podíváte. Tato krásná a uklidňující rostlina dodá další kouzelný efekt tomuto stylu bydlení. Navíc krásně voní. Říká se, že levandule uklidňuje a harmonizuje celé tělo.

A co vy, jaké máte zkušenosti s bydlením ve stylu provence ? Podělte se s ostatními čtenáři o vaše postřehy a tipy týkající se tohoto stylového bydlení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*