Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Atraktivní a moderní bydlení? Dejte šanci kobercům

kusové koberce

Koberce představují stále velmi často využívaný typ podlahové krytiny. Proč a jak si vybrat ten správný?

Kusový nebo celoplošný?

Koberec je pro mnoho z nás neodmyslitelnou součástí bydlení. Vytváří v interiéru útulný dojem a snadno si poradí se studenou a tvrdou podlahou, která může být na došlap nepříjemná.

Pestrá škála barev a vzorů dovoluje nechat průchod kreativitě. S kobercem můžete snadno změnit celkovou tvář svého domova. A až vás omrzí, jednoduše sáhnete po jiné barvě či vzoru a vaše bydlení bude vypadat úplně jinak.

Zejména to platí u v případě, kdy vybíráte kusové koberce. Ve srovnání s instalací celoplošného koberce je jeho výměna maximálně snadná. Pokud už váš celoplošný koberec ztratil původní krásu, ani tady není výměna nemožná. Stačí si vybrat u obchodníka, který nabízí koberce metráž, připravit optimálně podklad a koberec upravit ořezem do požadovaného tvaru a rozměru.

Na čem závisí to, jak brzy budeme muset případnou obměnu koberce řešit? Užitné vlastnosti této podlahové krytiny se odvíjejí především od použitého materiálu a konstrukce vlasu.

Materiál koberce

Typickými materiály pro výběr koberce jsou ty syntetické. Zpravidla je to polyamid a polypropylen. Důvodem je především fakt, že umělá vlákna jsou velmi odolná (polyamid o něco více) a zároveň levná.

Řada lidí však raději volí ta přírodní, zejména 100% střižní vlnu. Pro výrobu koberců se ale používají i další materiály, jako je například bavlna či hedvábí. V takovém případě může být rozumným kompromisem z hlediska ceny právě pořízení koberce kusového.

O tom, zda vám bude koberec dlouho a zdárně sloužit, rozhodne i technologie jeho výroby. Koberec může být v první řadě tkaný, a to strojově či dokonce ručně. Tyto typy patří k tomu nejkvalitnějšímu a také nejdražšímu. Běžný spotřebitel se tak má šanci spíše setkat s kobercem všívaným nebo vpichovaným.

Velký výběr různých typů moderních koberců najdete na e-shopu superpodlaha.cz. Mezi stylovými běhouny i zátěžovými koberci si vybere každý.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*