Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Ať je slunce vaším přítelem: Vyberte si správné venkovní rolety

Sluneční paprsky jsou velmi příjemné, avšak v nadměrné intenzitě je horko jednoznačně vyčerpávající. Jak ochránit svou domácnost v letních dnech? Řešením jsou venkovní rolety.

Díky venkovním roletám ušetříte za vytápění

V současné době se venkovní rolety u novostaveb stávají již prakticky neodmyslitelnou součástí exteriéru. Vhodnou příležitostí pro instalaci těchto rolet je nicméně i rekonstrukce objektu, při níž dochází k výměně stávajících oken.

Skládají se z jednotlivých lamel, které se pohybují ve vodících lištách. Klasicky bývají vybaveny ručním ovládáním, a to ve formě šňůrového a popruhového navijáku nebo kliky s převodovkou. Jinou možností je elektromotorek, vypínač, dálkový ovladač, případně také ovládání na dálku prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu.

Venkovní rolety plní funkci stínícího prvku. Jednotlivé lamely jsou vyplněny polyuretanovou pěnou. Tím se zvyšuje nejen schopnost odstínění, ale také vykazují vysokou účinnost coby tepelná izolace objektu. Ušetřit lze jejich instalací až 30 % nákladů za energii. Cena venkovních rolet se vám tak záhy vrátí.

Venkovní rolety snižují hlučnost i chrání vaše soukromí

Svůj význam však nemá venkovní roleta do oken jen v letních měsících, ale i v zimě, kdy izoluje taktéž zvnějšku před průnikem horkého vzduchu dovnitř nemovitosti. Venkovní rolety nabídnou ochranu i proti povětrnostním vlivům. Díky tomu velmi dobře chrání i samotnou konstrukci oken.

Dalším důvodem, proč si pořídit venkovní rolety, je i snížení hlučnosti, a to dokonce až o 16 dB. Výhodou v exponovaných lokalitách může být taktéž schopnost chránit okno kupříkladu před kamínky odletujícími od projíždějících automobilů.

Samozřejmě vám venkovní rolety zajistí, podobně jako další typy stínění, taktéž maximální soukromí a bezpečnost. Představují totiž překážku pro potenciální zloděje, kteří se ve většině případů snaží do objektu dostat přes balkony a také právě přes okna.

Nezanedbatelná je i estetická funkce rolet. Na oknech vytvářejí velmi zajímavý designový prvek. Vybrat si můžete ze široké barevné škály lamel včetně mnoha dřevěných dekorů. Samotný lamelový pancíř působí kompaktně.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*