Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Architekt není jen umělec: Proč ho přizvat ke stavbě domu?

Plánujete nové bydlení? Jednoznačně se vám ke spolupráci vyplatí přizvat architekta. Proč konkrétně?

Mít architekta se vyplatí

V Česku je základním podkladem pro výstavbu rodinného domu projekt. Ten je podkladem pro stavbu a obsahuje tak veškeré podstatné informace. Projektová dokumentace obsahuje rovněž výkresy.
Mohou ji zpracovávat jen a pouze autorizované osoby. To může být projektant nebo architekt. A řada lidí v této fázi váhá, komu tento úkon vlastně svěřit. Projektant je sice plně kompetentní k tomu, aby vytvořil dokumentaci v souladu s požadavky úřadů, nicméně obrátit se na architekta má svůj význam.
Dům vytvořený v návrhu od architekta je, jednoduše řečeno, vytvořený na míru. Nejedná se však o poněkud samoúčelně vyznívající dílo, které by mělo primárně prezentovat vlastní originalitu. Takovýto návrh odpovídá požadavkům zadavatele i okolnímu prostředí.
Záměrem architekta je vytvářet prostor, který je nejen estetický, ale také funkční. To je velmi důležité, pokud si uvědomíme, že architektům vznikají pod rukama stavby se znatelně trvalejší hodnotou než jsme běžně zvyklí.

Vyberte si zkušené odborníky

V době, která je zaměřena především konzumně na rychlou spotřebu, si řada lidí jednoduše přestává uvědomovat, že jejich budoucí domov bude požadovanou funkci plnit několik desítek let. Úměrně tomu je navíc potřeba kalkulovat s tím, že jakákoli nemovitost rozhodně prakticky není malou investicí. Špatná rozhodnutí jsou v tomto kontextu jednoduše drahá rozhodnutí.
Spolupráce s architektem se vám tak jednoznačně vyplatí. Hledáte spolehlivého dodavatele pro návrh rodinného domu v Kolíně? Ing. arch. Tomáš Hladík společně se svými kolegy umí vyhovět vašim přáním. Studio zajišťuje komplexní návrh rodinného domu. A to tak, aby byl originální a zároveň svému majiteli vždy dobře sloužil.
Architekti momentálně působí především regionálně. Pokud tak kromě Kolína hledáte i návrh rodinného domu v Kutné Hoře, neváhejte a využijte tuto možnost.
Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*