Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

7 kroků k vytvoření zahradního jezírka snů

Zahradní jezírko může být skvělým doplňkem vaší zahrady, který přináší klid, krásu a osvěžení. Pokud sníte o vytvoření vlastního zahradního jezírka, vrhněte se do toho. Aby se vám stavba povedla, stačí dodržovat následujících 7 kroků a dosáhnete svého snu.

Plánování a návrh

Začněte plánováním a návrhem vašeho zahradního koupacího jezírka. Zvažte velikost, tvar, umístění a styl jezírka, které by odpovídalo vašim představám. Rozmyslete si, jestli chcete mít koupací jezírko nebo spíše estetický prvek na zahradě. Promyslete si také, jaký typ jezírkové fólie chcete použít. Po plánování přistupte k výkopu a přípravě terénu pro jezírko. Označte si místo, kde chcete jezírko umístit, a pečlivě vyznačte jeho obrys. Následně vykopněte výkop podle zvoleného tvaru a velikosti jezírka. Odstraňte veškeré kořeny, kameny a nepotřebný materiál.

Instalace jezírkové fólie

Přistupte k instalaci jezírkové fólie, která bude zajišťovat nepropustnost koupacího jezírka na zahradě. Jezírková fólie je ideální volbou, protože se snadno tvaruje a chrání vodu před pronikáním do půdy. Pečlivě rozprostřete jezírkovou fólii do výkopu a zajistěte její pevné připevnění.

Voda a filtrace

Přijde čas na napuštění jezírka vodou. Napusťte jezírko a zároveň zajistěte vhodný systém filtrace, který bude udržovat vodu čistou a zdravou. Existuje mnoho různých filtračních systémů, které vám pomohou udržet vodu v jezírku křišťálově čistou.

Výběr rostlin a živočichů

Rostliny jsou nezbytnou součástí zahradního jezírka. Vyberte si rostliny, které budou odpovídat vašemu stylu a preference. Zvažte použití vodních rostlin, jako jsou lekníny, kosatce nebo rákosí, které dodají jezírku přírodní a harmonický vzhled. Dále můžete zvolit okrasné rostliny poblíž jezírka, které ho ještě více zkrášlí. Podpořte biodiverzitu ve svém zahradním jezírku přidáním živočichů. Zvažte přidání ryb, jako jsou kapři koi nebo jiné druhy ryb, které jsou vhodné pro jezírka. Ryby dodají jezírku pohyb, a zároveň mohou sloužit jako přírodní kontrola růstu řas. Nepodceňujte také význam žab a hmyzu, které mohou přinést živost a ekologickou rovnováhu.

Dekorace a osvětlení

Dodat svému zahradnímu jezírku poslední úpravu pomocí dekorací a osvětlení. Zvažte umístění kamenných obkladů, vodopádu, sochy nebo plovoucích světel. Tato drobná dotvoření přidají jezírku jedinečnost a zajímavost, a zároveň umožní vychutnat si jeho krásu i ve večerních hodinách.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*