Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

4 důvody, proč si do koupelny pořídit kamennou vanu

Přírodní kámen lze v domácnosti využít v mnoha případech. Hodí se nejen na fasádu domu, kde se dají využít například obkladové pásky na fasádu, ale také v interiéru. Výrazným prvkem je rozhodně kamenná vana, která si najde místo ve vaší koupelně. Pro její pořízení hovoří hned několik faktů.

1. Široké spektrum produktů

Kamenné vany v Praze i okolí dodává kupříkladu společnost Kámen Donát, jež sídlí v Dymokurech. Dodává je v celé řadě různých variant a barevných vzorů. Zvolit můžete světlou vanu, mimořádně IN jsou pak tmavé odstíny, jež nepůsobí tak chladně.

2. Snadná údržba

Kámen je materiálem, který ocení nejedna domácí hospodyňka. Díky svému hladkému povrchu jsou kamenné vany mimořádně nenáročné na údržbu. Pokud se na nich usadí nečistoty či vodní kámen, stačí použít běžné čistící prostředky, případně i jen navlhčený hadřík. Při občasném umytí se na kameni netvoří ani plíseň.

3. Dlouhá životnost

Společnost Donát – kamenné vany Praha garantuje, že její produkty vám v domácnosti poslouží spoustu let. Kámen je jako přírodní materiál vysoce odolný vůči poškození, takže má životnost v řádu desítek let, aniž by hrozilo jeho opotřebení a poškození. Přestože jsou vany z kamene dražší, v konečném důsledku se investice do nich jednoznačně vyplatí.

4. Zachování ideální teploty

Kámen přebírá vlastnosti vody. Pokud do vany napustíte horkou vodu, dojde k přirozenému ohřátí povrchu a vy si tak můžete dosyta a dlouho užívat příjemnou koupel.

Kromě van se dá kámen v interiéru využít například pro obklady a dlažby. Obkladový kámen působí velmi příjemně v koupelně, ale také třeba v kuchyni či v blízkosti krbů a kamen. Možností využití je nepřeberné množství. Zmíněná firma vyrábí kromě van dále i kamenná umyvadla a další výrobky, které mohou zútulnit vaši domácnost.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*