Rekonstrukce patří k poměrně obávaným výzvám řady majitelů nemovitostí. Naštěstí je možné ji zvládnout v klidu. Jak na to?
Jak na rekonstrukci domu a bytu
Starší nemovitost může mít své specifické kouzlo a často i dokonce historickou hodnotu. Jedná se o řešení pro ty zájemce, kteří na novostavbu nemají dostatek prostředků.
Na vstupu je tak vhodné zhodnotit celkový technický stav nemovitosti, abychom si byli jisti, které části je potřeba rekonstruovat. Zaměřte se na základy, podlahy, okna, schodiště, ale také stropy a střechu. Hledejte trhliny, praskliny a jiné zámky opotřebení a stopy vlhkosti.
Načasovat rekonstrukci bytu či domu je potřeba na jarní měsíce, když je pěkné počasí. Výhodou rekonstrukce je především to, že ji lze řešit postupně. Jak se vám po částech podaří dávat dohromady finanční prostředky, může se postupovat s pracemi. Nemusíte se tak ve srovnání s novostavbou nutně upisovat hypotéce či jiným závazkům.
Rekonstrukce se může vyplatit i z pohledu užitné plochy. U novostaveb totiž platí, že mohou zabírat nejvýše třetinu pozemku. Starší domy však toto pravidlo mnohdy nerespektují. Majitel by se tak ochudil o značnou část prostoru.
Svépomocí, nebo s firmou?
Abyste rekonstrukci zvládli s klidem, rozmyslete si, zda budete rekonstruovat sami, nebo si raději pozvete firmu. Druhý případ je znatelně výhodnější.
Celková doba, během níž budete ve svém domově muset strpět stavebníky, se díky profesionálům znatelně zkrátí. Odborná společnost dokáže efektivně zorganizovat kompletní harmonogram rekonstrukce. Navrhne designový (architektonický) návrh, zajistí samotné realizační práce, a to v plném rozsahu od zedníků po elektrikáře. A samozřejmě neopomine ani finální úklid.
Svěřit například rekonstrukci koupelny realizační firmě znamená nejen ušetřit čas, ale také získat spolehlivého partnera pro jednání v případě, že by bylo nutné řešit reklamace.
Přidejte komentář