Chcete děti dostat od počítače, tabletu a dalších chytrých zařízení a přitom je mít na očích? Musíte jim vymyslet nějakou zábavu venku na zahradě. Perfektně si vyhrají třeba s houpačkou či skluzavkou, ale největší úspěch bude mít bezpochyby domeček. V něm si děti mohou hrát, zvát tam své kamarády, a když na to dojde, tak tam třeba i přespat, což je úžasné dobrodružství.
Zahradní domky se vyrábí z různých materiálů, nejčastější je však určitě dřevo. Dřevěné domečky se hodí do každé zahrady, navíc dlouho vydrží relativně bez údržby. I jejich využití je rozmanité. Dají se použít jako bouda na nářadí, altánek vhodný k posezení s přáteli, přístřešek na auto, bouda pro pejska nebo právě domeček pro děti. Vše záleží na tom, jaké provedení si vyberete.
Luxusní prosklené domy a designové altánky
Pod pojmem dřevěný zahradní domek si každý představí něco jiného. Většině lidí se vybaví jednoduchá bouda, která poslouží jako sklad dřeva a nářadí. Když se ale podíváte na současnou nabídku, kterou v ČR reprezentují například domky Herold a Palmako, nejspíš svůj názor změníte.
Některé domky vypadají spíš jako plnohodnotná stavba vhodná k víkendovému odpočinku, či aspoň k přespání návštěvy po vydařené párty. Domky mají více místností, jsou prosvětlené velkými okny, a přesto je zvládnete sestavit svépomocí. Domů vám domek přijde rozložený.
Skromnější dětské domečky
Domečky pro děti samozřejmě nemusí být tak velkolepé. Dají se sehnat do deseti tisíc korun, mohou mít otevírací okna či třeba podobu týpí. Vnitřní výbava už záleží na vás – buď dětem pořídíte dřevěné stoličky, nebo jim dovnitř půjčíte aspoň deku.
Zahradní domeček je určitě dobrou investicí. Vždyť mezi 5 tipů jak motivovat děti k pohybové aktivitě odborníci řadí i radu, ať dětem nabídnete možnosti pohybových aktivit. Domek je určitě ven přitáhne. A až odrostou, využijete jej třeba na nářadí.
Přidejte komentář