Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Léto je za rohem, máte nachystané zahradní lehátko?

Jaro již dorazilo a léto je tu dříve, než se nadějeme. Zahrádkáři již pomalu oprašují zahradní vybavení odpočívající celou zimu v garáži a je tak příjemně, že to všechny láká ven. Až si odbydete všechny povinnosti spojené s nezbytnou údržbou, kterou vaše zahrada po zimním období potřebuje jako sůl, bude čas myslet na zasloužený odpočinek. Ten vám dopřejí stále oblíbenější zahradní lehátka, bez nichž si relax na zahradě už umí představit málokdo. Že je ještě nemáte a nevíte, jak začít s jejich výběrem? Nevadí. Od toho jsme tu my a následující řádky, které představují nejčastěji používané materiály.

Dřevěná klasika

Nestárnoucí klasikou je samozřejmě dřevo. Mezi největší přednost lze zařadit především jeho univerzálnost. Hodí se zkrátka všude. Nevýhodou jsou pravidelná údržba, natírání a uklízení při dešti. Svoji náročnější údržbu vám však vynahradí elegantním vzhledem, který nikdy nevyjde z módy.

Bezúdržbový plast

Odolný a citlivě vybraný plastový nábytek také není k zahození. Lehká a bezúdržbová zahradní lehátka polohovací, to je teprve ten pravý odpočinek. Jejich největší předností je nízká hmotnost, takže je můžete pohodlně přenášet po zahradě dle libosti. Vlhkost jim nevadí, uklízejí se pouze na zimu, aby je nepoškodil mráz.

Kovový odpočinek

Chcete krásný a nadčasový zahradní nábytek? Pak je pro vás jako dělané zahradní polohovací křeslo z kovového materiálu. Velmi často ho kromě kovového výpletu můžete potkat kombinované s textilní částí na sedadle a opěradle. Ať už je kovové lehátko vyrobeno z jakékoliv slitiny, ohlídejte si, aby bylo opatřeno ochrannou vrstvou zabraňující korozi. Stejně jako ostatní typy, musíte i kovová zahradní lehátka na zimu pečlivě očistit a zazimovat, aby mohla dělat parádu a přinášet kýžený odpočinek i příští sezonu.